وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نگاه دولت تعامل حداكثری با رسانه هاست

نگاه دولت تعامل حداكثری با رسانه هاست دست و هنر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: نگاه دولت تعامل حداكثری با رسانه هاست.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی شامگاه سه شنبه در نشست خبری آخر سفر خود به آذربایجان غربی با اشاره به اینكه نگاه دولت تعامل حداكثری با رسانه هاست، اظهار داشت: رسانه مكمل دولت و ركن چهارم دموكراسی است و امیدواریم مشكلات خبرنگاران با مسئولان با استفاده از تعامل مسئولان با رسانه ها، رعایت اخلاق و قانون های حرفه ای توسط اهالی رسانه و در چهارچوب گفت وگو حل شود.
صالحی با اشاره به اینكه در سال قبل میزان یارانه پرداختی به مطبوعات ۸۰۰ میلیارد ریال بود، اظهار داشت: امسال این میزان از آغاز سال جاری تابحال ۲۵۰ میلیارد ریال بوده است.
وی اظهار داشت: مطبوعات كاغذی باید مزیت های خویش را در صحت، دقت و تولید محتوای كیفی نشان بدهند و جایگاه واقعی خویش را حفظ كنند.
وی افزود: مطبوعات محلی در شرایط سختی منتشر می گردد و یارانه های امسال در شش ماهه دوم با نگاه حمایتی و تغییر بوجود آمده توزیع می گردد.
صالحی افزود: در سه ماهه اخیر ۲۰ هزار تن كاغذ در كشور توزیع شده كه ۹۰ درصد آن به نشریات غیردولتی تخصیص یافته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینكه شفافیت در زمینه نظام پشتیبانی از آگهی ها وجود دارد اما كافی نیست، اظهار داشت: باید دستورالعمل ها، مجوزها و نظارت ها در اتاق شیشه ای دیده شود تا در نتیجه برطرف شدن سوءتفاهم ها، نقدپذیری افزایش پیدا كند.
صالحی در پاسخ به پرسشی در خصوص راهكارهای موجود برای افزایش بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: محدودیت های فراوانی در تخصیص بودجه وجود داشت و برای سال بعد هم وجود خواهد داشت.
وی ادامه داد: بخش خصوصی باید به كمك دولت بیاید و در سایه هم افزایی نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی مشكل ناكافی بودن بودجه فرهنگی تاحدی برطرف می گردد.
وی درباره فعالیت های سایت ها و كانال های تلگرامی غیرمجوزدار هم اظهار داشت: تذكرهای لازم توسط معاونت مطبوعاتی به این رسانه ها داده شده است و برای این تذكرها آخر و محدوده ای وجود خواهد داشت.
صالحی با اشاره به اینكه لایحه نظام جامع رسانه ای در حال طی مسیر قانونی بوده و قسمتی آن اصلاح شده است، اظهار داشت: برداشت تدوین كنندگان این لایحه این بود كه این قانون می تواند به كمك فضای نظام رسانه ای بیاید و در دفاع حقوق رسانه موثر باشد.1397/10/05
14:17:15
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی