دبیر انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی مطرح كرد

اعتبار جایزه فیروزه كمك به ترویج صنایع فرهنگی است

اعتبار جایزه فیروزه كمك به ترویج صنایع فرهنگی است دست و هنر: دبیر انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی ایران، اظهار داشت: جایزه فیروزه می تواند در بهتر دیده شدن صنایع فرهنگی و خلاق بسیار موثر باشد و رسانه ها در معرفی این جایزه نقش مهمی دارند.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین نخ چی؛ دبیر انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی ایران، با تاكید نقش موثر جایزه فیروزه در معرفی صنایع خلاق فرهنگی، اظهار نمود: این جایزه اتفاق خوبی است از این جهت كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان متولی حوزه های مختلف فرهنگی كشور، به صنایع خلاق فرهنگی باز توجه جدی نشان داده است. این حوزه برای بهتر دیده شدن و توزیع مناسبت تر كالاها، نیاز به حمایت دارد و جایزه فیروزه می تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.
او اضافه كرد: رسانه ها باز با تبلیغ و معرفی گسترده جایزه فیروزه در جهت اعتبارسازی برای این جایزه نقش موثر و مهمی دارند. ترویج این جایزه به بالا رفتن سطح كیفی تولیدات داخلی می انجامد.
نخ چی همین طور اظهار داشت: تولید كننده ای كه نشان فیروزه را دریافت می كند باید بتواند كالای خودرا بهتر عرضه نماید و بازار وسیع تری در اختیار داشته باشد. همچون مهم ترین كاركردهای جایزه فیروزه، احداث انگیزه و فراهم ساختن بازار عرضه كالاهاست.
دبیر انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی ایران، اشاره كرد: یكی از گلوگاه های تولید كالاهای فرهنگی، سوژه مالیات بر ارزش افزوده است كه كار را برای تولیدكنندگان ایرانی سخت می كند. باید برای آن چاره ای اندیشیده شود. كالایی كه در جایزه فیروزه برگزیده و معرفی می شود، از نظر كارشناسان و داوران خبره استانداردهای و معیارهای لازم را دارد، پس برای تشویق هم كه شده می تواند موانع مالیاتی را از سر راه تولیدكنندگان برداشت تا برای دیگران هم در جهت تولید كالای باكیفیت تر احداث انگیزه شود. در این راستا، تلاش هایی صورت گرفته كه امیدواریم به نتیجه مطلوب بیانجامد.
او با اشاره به درنظر گرفتن تخفیف و جوایز از طرف انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی در طول برگزاری چهارمین دوره جایزه فیروزه، افزود: فروشگاه ما در نمایشگاهی كه از ۱۲ تا ۱۶ دی ماه در بوستان گفت وگو برگزار می شود، اسباب بازی های ایرانی را با تخفیف ویژه به مصرف كنندگان عرضه می كند. كارشناسان خبره با حضور در فروشگاه، با عنایت به نیازهای روحی و تربیتی هر كودك، مشاوره های لازم را نمایش و اسباب بازی های مفید و مناسب را معرفی می كنند.
نخ چی درانتها اظهار داشت: در روز پایانی نمایشگاه از بین كسانی كه از فروشگاه بازدید كرده اند، به قید قرعه به یك نفر یك وانت اسباب بازی ایرانی اهدا خواهد شد.

1397/10/14
15:17:16
5.0 / 5
4168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی