دبیر هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی تشریح كرد

جزئیات آكادمی داوری جشنواره بازی های ویدیویی ایران

جزئیات آكادمی داوری جشنواره بازی های ویدیویی ایران دست و هنر: آكادمی جشنواره بازی های ویدیویی ایران با حضور برندگان سه دوره گذشته جشنواره بازی های ویدیویی ایران و روزنامه نگاران تخصصی این حوزه تشكیل می شود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محمد حاجی میرزایی دبیر هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران در این باره توضیح داد: در جلسات شورای سیاست گذاری روی این مساله بحث شد كه انتخاب بهترین بازی هر ژانر، با عنایت به تعدد آثار و تعداد زیاد ژانرها، برای لیست محدود و كوچكی از داوران بسیار زمان بر بوده و عملا ممكن نیست.
او اضافه كرد: نكته دیگر این بود كه داوری برای تعداد زیادی جایزه، از طرف یك فهرست محدود از داوران ممكن بود ما را گرفتار یك دور تكرار كند. برای حل این موضوعات، در شورای سیاست گذاری تصمیم گرفته شد راهی كه دیگر جشنواره های مهم و موثر دنیا رفته اند را طی نماییم و در نتیجه آكادمی جشنواره بازی های ویدیویی ایران تشكیل شد.
حاجی میرزایی با بیان این كه اعضای آكادمی را دو گروه می سازند اظهار داشت: گروه نخست شامل بازی سازانی است كه در سه دوره گذشته جشنواره جایزه دریافت كرده اند. بخشی از این جوایز به افراد حقیقی داده شده كه در نتیجه آن فرد عضو آكادمی می شود. بخشی دیگر باز به مجموعه حقوقی صاحب بازی تعلق گرفته كه در این مورد از شركت بازی سازی خواسته ایم یك نفر نماینده را بعنوان عضو آكادمی معرفی نماید. ذكر این نكته هم لازم است كه مجموعه های حقوقی حتی اگر چند جایزه هم در دوره های مختلف جشنواره ببرند، تنها یك نماینده خواهند داشت.
دبیر هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران افزود: گروه دوم اعضای آكادمی، رسانه های تخصصی این حوزه هستند كه هر رسانه در آكادمی دارای یك رای خواهد بود.
او با بیان این كه عضویت در آكادمی جشنواره مادام العمر است اظهار داشت: برندگان جدید جشنواره هشتم، به اعضای آكادمی در سال آینده اضافه خواهند شد.
حاجی میرزایی اضافه كرد: كسانی كه در جشنواره بازی داشته باشند، در لیست داوران اصلی جشنواره نخواهند بود ولی با عنایت به این كه در آكادمی افراد زیادی عضو هستند رعایت این شرط عملا غیرممكن است. بدین سبب تصمیم گرفته شد افراد امكان امتیازدهی به بازی مورد نظر خود نداشته باشند و صرفا به داوری سایر بازی ها بپردازند.
دبیر هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران درباره نحوه محاسبه امتیازات اظهار داشت: وزن دو گروه عضو جشنواره یعنی روزنامه نگاران و برندگان جوایز جشنواره یكسان است. بدین سان كه میانگین امتیاز هر بازی از دو گروه دریافت شده و با در نهایت این دو نمره با وزن مساوی، امتیاز نهایی بازی را تعیین كرده و برندگان بهترین ژانر مشخص خواهند شد.
او درباره زمان اعلام نهایی لیست اعضای آكادمی اظهار داشت: در حال تماس با افرادی هستیم كه مشمول شرایط عضویت در آكادمی هستند و سپس دریافت تاییدیه آنها، لیست نهایی اعضا اعلام می شود.

1397/11/02
21:22:49
5.0 / 5
4224
تگهای خبر: آثار , بازی , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی