مدیر انتشارات بین‎المللی حافظ مطرح كرد

ژورنال مدولباس ایرانی-اسلامی در عرصه جهانی مخاطب دارد

ژورنال مدولباس ایرانی-اسلامی در عرصه جهانی مخاطب دارد به گزارش دست و هنر جهانگیری، مدیر انتشارات بین المللی حافظ اظهار داشت: در كشور های سردسیری كه مردم دارای پوشش كاملی هستند از مدلها و لباس های ایرانی استقبال می كنند.به گزارش دست و هنر به نقل از كارگروه مد و لباس كشور، عباس جهانگیری مدیر انتشارت بین المللی حافظ با اشاره به اینكه ژورنال های مد و لباس ایرانی، اسلامی در عرصه جهانی طرفداران زیادی دارد، اظهار داشت: ژورنال های مد و لباس ایرانی بویژه در كشورهای سردسیر مانند روسیه طرفداران بسیاری دارد. در كشور های سردسیری كه مردم دارای پوشش كاملی هستند از مدلها و لباس های ایرانی استقبال بی نظیری می كنند به صورتی كه مردم این كشورها خود اذعان می كنند كه از طرفداران مد ولباس ایرانی هستند.
وی اضافه كرد: بعنوان مدیر یك انتشارات بین المللی، تابحال در نمایشگاه های مختلف كتاب در كشورهایی همچون روسیه، بلاروس، آلمان، ایتالیا، مسكو شركت كرده ام و تنها هدفم ازاین سفرها اعتلای فرهنگ ایرانی و معرفی هنر غنی ایرانی ها به جهانیان با استفاده از انتشار كتاب است. ژورنال های مد و لباس ایرانی چاپ شده توسط انتشارات بین المللی حافظ در نمایشگاه های مختلف در معرض دید علاقه مندان قرار داده شده است بویژه در نمایشگاه كتاب مسكو كه دوسال پیش شركت كردم كتاب های انتشار یافته از مد و لباس ایرانی را به همراه آثاربرگزیده های جشنواره فجر به نمایش گذاشتم كه مورد استقبال مردم این كشورها قرار گرفت.
جهانگیری با اشاره به اینكه ژورنال های مد و لباس ایرانی در كشورهای سردسیر طرفداران بسیاری دارد، خاطرنشان كرد: در كشور های سردسیر كه مردم دارای پوشش كاملی هستند از مدلها ولباس های ایرانی استقبال بی نظیری می كنند به صورتی كه مردم این كشورها خود اذعان می كردند كه از طرفداران مد ولباس ایرانی هستند.
وی درباره فعالیت های انتشارات بین المللی حافظ چنین تصریح كرد: انتشارات بین المللی حافظ، تابحال ۲۷جلد ژورنال شیما مد ولباس ایرانی ششمین جشنواره بین المللی فجر را چاپ كرده است. شش عنوان ژورنال شیما هم ازبرگزیدگان هفتمین دوره برگزاری جشنواره بین المللی مد ولباس فجر دریافت كرده ایم كه در حال چاپ است.انتشارت بین المللی حافظ برای سال آینده هم چاپ ژورنال های برگزیدگان هشتمین جشنواره بین المللی فجر را در دستور كار خود قرار داده است.
تاكنون ژورنال های كیف و كفش چرمی و سنتی هم توسط انتشارات بین المللی حافظ به چاپ رسیده است.امسال انتشارات بین المللی حافظ به صورت تخصصی وارد حوزه كودك و نوجوان شده است و مقرر است ژورنال های برگزیدگان دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس كودك و نوجوان را هم منتشر كند.
جهانگیری بیان كرد: "شیما" شناسه یكپارچه مد و لباس ایرانی است كه می تواند در ثبت آثار طراحان و برگزیدگان جشنواره های مختلف و پیشگیری از كپی كاری و طرح های تكراری فعالان حوزه مد ولباس موثر باشد.
انتشارات بین المللی حافظ بابیش از ۵۵ سال سابقه نشردرحوزه سبك زندگی، هنر وصنایع دستی با عنوان دنیای هنر و همكاری با بنیاد ملی مد و لباس و تعداد زیادی از هنرمندان و طراحان پارچه و لباس و چاپ ۹۰۰ عنوان كتاب در زمینه های مختلف هنری امیدوار است خدمتی هرچند كوچك به هنرمندان كشور انجام داده باشد.
صادرات فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در چارچوب كتاب و لباس
وی با اشاره به اینكه لباس مظهری از مظاهر فرهنگی كشورهای مختلف است، خاطرنشان ساخت: كتاب ارزان ترین متاعی است كه در داخل كشور فروخته می شود، نیاز امروز حوزه مد ولباس كشور این است كه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را بتوان در چارچوب كتاب و چاپ ژورنال های مد ولباس برای آگاهی مردم جهان صادر كرد. ایران دارای فرهنگ غنی و اصیلی است كه مردم جهان با آن آشنا هستند اما در زمینه تلاش ها و فعالیت های حوزه مد ولباس ایرانی و اسلامی و فعالیت های كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور چندان آشنایی ندارند نیاز هست كه در زمینه چاپ ژورنال های مد و لباس ایرانی، اسلامی وارد میدان عمل شویم و در نمایشگاه های كتاب كشورهای مختلف شركت نماییم. فرهنگ ایرانی برگرفته از سنن، آیین، مذهب و زبان است كه توانسته است درمیان اقوام به اصولی نسبتا واحد برسد. مساله پوشش بعنوان شان انسانی نمودی از هویت فرهنگی به حساب می آید كه می توان این فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را در چارچوب لباس و كتاب منتشركرد و به جهانیان صادر كرد.
مدیر انتشارات بین المللی حافظ با اشاره به اینكه پتانسیل های زیادی در زمینه اشتغالزایی و راه اندازی كسب و كارهای خانگی در حوزه مد و لباس وجود دارد، اضافه كرد: لباس مردم یك جامعه مانند همه پدیده های فرهنگی دیگر، اطلاعات فراوانی از فرهنگ، تفكر، جامعه، تاریخ و تمدن مردم آن كشور در اختیار مردن سایر ملل و كشورهای دیگر قرار می دهد.
گردش مالی ۲۰ هزار میلیارد دلاری مد و لباس در جهان
به غیر از هنرمعماری، ادبیات، شعر و موسیقی، و سایر هنرها، هنر پوشش و مد یكی از هنرهای مطرح در كشورهای دیگر است، هنر صنعت مد و لباس در كشورهای مختلف همچون تركیه، فرانسه، ایتالیا و.... جزو چند صنعت برتر جهان است و سالانه حدود ۲۰ هزار میلیارد دلار در جهان گردش مالی دارد.چاپ ۲۷ جلد ژورنال مد ولباس ایرانی اسلامی كه با مشاركت بنیاد ملی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و طراحان و پیشكسوتان به چاپ می رسد و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد می تواند در بحث اشتغالزایی و راه اندازی كسب و كارهای خانگی كمك زیادی به مردم كشورمان كند.ترغیب فعالان حوزه مد و پوشاك جزو اصلی ترین اهداف انتشارات بین المللی حافظ به حساب می آید.
اهمیت چاپ ژونال های برگزیدگان جشنواره مد ولباس فجر
وی بیان كرد: تشویق هرشخصی در ارتباط با هر شغلی كه دارد و هر كاری كه در جامعه برای به حركت درآمدن چرخ تولید كشور انجام می دهد سبب تولید انگیزه آنها می شود.در واقع چاپ ژورنال های برگزیدگان جشنواره مد ولباس فجر یك نوع تشویق برای آنان به حساب می آید، چونكه طراحان مد ولباس در جامعه به توجه نیاز دارند، توجه با این قشر از جامعه سبب تولید انگیزه و خلاقیت درآثار طراحان می شود.حمید قبادی دبیر كارگروه ساماندهی مد ولباس با مدیریت و ارتباط قوی كه داشتند سبب ترغیب انتشارات بین المللی حافظ به چاپ ژورنال های مد و لباس ایرانی و اسلامی شدند.تاقبل از ایشان این انتشارات فعالیت كمرنگی در زمینه چاپ و توزیع ژورنال های مد و لباس اسلامی داشت.
جهانگیری اظهار داشت: افزایش قیمت كاغذ و فضای مجازی دورقیب ژورنال های مد و لباس است كه مانع چاپ وتكثیر مد و پوشش ایرانی و اسلامی در جامعه می شود و شاید دیگر چاپ ژورنال های مد ولباس مقرون به صرفه نباشد. اما انتشارات بین المللی حافظ با ایده ای كه از دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس گرفته است هنوزبه چاپ و انتشار ژورنال های مد و لباس ایرانی ادامه می دهد. تابحال هفت جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از جانب كارگروه ساماندهی مد لباس برگزار شده است و ژورنال های برگزیدگان هر دوره به چاپ رسیده است. انتشارات بین المللی حافظ تنها مرجعی است كه در زمینه چاپ آثار برگزیدگان جشنواره مد ولباس فجر با كارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همكاری می كند. اطلاع رسانی اخبار مد و لباس كشوربه مردم بسیار مهم می باشد. مردم باید بدانند كه چه ژورنال هایی در زمینه مد ولباس باخط فكری دینی، میهنی چاپ می شود.
وی اضافه كرد: قیمت ژورنال های مد و لباس ایرانی اسلامی در مقایسه با كشورهای غربی، چندان گران نیست. ارزانی ژورنال های ایرانی به این علت است از صفر تاصد تمام طرح های مد ولباس فجر مراحل پرهزینه و عكاسی توسط بنیاد مد و لباس تهیه می شود و طرح های آماده برای چاپ به انتشارات حافظ ارسال می شود هزینه ها آنقدر كم می شود كه قیمت ژورنال های چاپی متناسب با جیب مردم می شود و آنها می توانند ژورنال مد ولباس را بخرند و كسب و كار خانگی پر درآمدی راه اندازی كنند.در تمام دنیا، ژورنال های مشابه ژورنال های ایرانی با قیمت های بسیار گزاف چاپ و فروخته می شود.به عنوان مثال ژورنال های ایرانی امكان دارد به قیمت بیست هزار تومان در داخل كشور به فروش برسد در صورتی كه قیمت تمام شده مشابه ژورنال خارجی معادل دویست هزار تومان باشد.


1397/11/13
15:22:45
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی