از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

برگزیدگان جایزه فیروزه بعنوان شركت های خلاق حمایت می شوند

برگزیدگان جایزه فیروزه بعنوان شركت های خلاق حمایت می شوند دست و هنر: دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: برگزیدگان جایزه فیروزه را بعنوان شركت های خلاق در نظر گرفته و حمایت می نماییم.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت و گو با ستاد خبری جایزه فیروزه اظهار داشت: برنامه ای در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحت عنوان برنامه حمایت از توسعه زیست بوم شركت های خلاق وجود دارد كه عموما شامل حال شركت های فعال در حوزه فناورانه و هم صنایع فرهنگی خلاق می گردد.
سجادی نیری ادامه داد: از آنجایی كه عمده شركت كنندگان جایزه «فیروزه»، فعالان حوزه صنعت فرهنگی هستند، تولیدكنندگان برگزیده این جایزه، بعنوان شركت های خلاق شناخته خواهند شد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح كرد: برای شناسایی شركت های خلاق مبادی ورودی داریم كه می توانند این شركت ها را به كارگروه شركت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی كنند.
وی اظهارداشت: طی توافقی كه با دبیر جایزه «فیروزه» صورت گرفته یكی از مراجعی كه بعنوان مبداء ورودی شركت های خلاق شناسایی می شوند، این جایزه خواهد بود.
سجادی نیری در مورد بسته حمایتی از شركت های خلاق اظهار داشت: تسهیل مسائل كسب و كار اعم از شركت در نمایشگاه های خارجی، گرفتن مشاوره های حقوقی و مالی، تسهیلاتی از جنس ورود سرمایه گزاران جدید این كسب و كارها، آموزش های دوره ای و یارانه ای كه برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی و حضور در كلاس ها، از بسته های حمایتی شركت های خلاق است.
سجادی نیری با اشاره به دستور جناب آقای دكتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در خصوص حمایت از رساله ها و پژوهش های كاربردی و برتر اضافه كرد: در نظر است از پژوهش های برگزیده جایزه فیروزه هم توسط معاونت علمی فناوریتقدیر به عمل آید، و چنانچه آن پژوهش ها در قالب و چارچوب مد نظر معاونت قرار داشته باشد از آن پژوهش ها حمایت ویژه به عمل خواهد آمد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: كالاهای فرهنگی مبحث این جشنواره حوزه شمولیت وسیع تری نسبت به جشنواره های دیگر دارد و به لحاظ تعدد و تنوع كالا یك مزیت به حساب می آید.

1396/10/09
00:49:29
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: جشنواره , مد , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی