در گفت وگو با مهر مطرح شد

ثبت عروسك های مقاومت در شورای نظارت بر اسباب بازی

ثبت عروسك های مقاومت در شورای نظارت بر اسباب بازی دست و هنر: مجموعه عروسك های مقاومت كه شامل ۳۰ عروسك هستند، در دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی ثبت گردید.


محسن حموله دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت حوزه ثبت اسباب بازی، اظهار داشت: به دنبال رویكرد جدید شورای نظارت بر اسباب بازی به فرهنگ ایرانی قومی هر منطقه و ثبت عروسك های ایرانی بعنوان ابزارهای ثمین فرهنگی كه نقش مهمی در انتقال فرهنگ هر جامعه دارد و همین طور حمایت ازحقوق طراحان عروسك ایرانی و تعمیق فرهنگ مقاومت و پایداری، عروسك های پارچه ای مقاومت و مجموعه عروسك های مقاومت كه شامل ۳۰ عروسك با ایده پردازی و طراحی «زهرا حبیبی» است در دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی ثبت گردید.او افزود: مجموعه ۳۰ تایی عروسك ها از جنس خمیر است و برمبنای شخصیت های واقعی افراد كه سمبل مقاومت در كل دنیا بوده اند و با استكبار مبارزه كرده اند، طراحی و ساخته شده است.حموله اضافه كرد: این مجموعه به همراه شناسنامه و كارت راهنمای هر عروسك برای آشنایی كودكان با فرهنگ مقاومت طراحی شده است. در بین این عروسك ها شخصیت های بزرگ و تأثیر گذار تاریخی مانند مهاتما گاندی، سالوادرآلنده، حماد زكزاكی، محمد حسین فهمیده، جهاد مغنیه، شیخ عیسی قاسم، محسن حججی، مصطفی چمران، جمیل بوپاشا و احمد سوكارنو و...
دیده می شود. در دست هركدام از عروسك ها، سمبل هایی متناسب با فرهنگ هر منطقه و همین طور كبوتر سفید كه نماد صلح برای كودكان دنیاست، طراحی شده است.

1397/12/27
13:44:58
5.0 / 5
4466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی