ارائه گزارش فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران به رئیس جمهور

ارائه گزارش فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران به رئیس جمهور به گزارش دست و هنر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری به عرضه گزارشی از فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۳۹۷ پرداخت.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی در دیدار با دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری كشورمان، اشتغال و درمان ایثارگران را اولویت های اصلی بنیاد برای سال ۱۳۹۸ عنوان نمود وتوضیح داد: پارسال ۲۴ هزار و ۹۴۲ شغل برای ایثارگران معزز بوجود آمد كه ۱۴ هزار و ۷۱ نفر از این عزیزان در دستگاه های دولتی و خصوصی استخدام و ۱۰ هزار و ۸۷۱ نفر هم از راه طرح های خوداشتغالی مشغول به كار شده اند كه نسبت به سال ۱۳۹۶ با ۷۰ درصد رشد روبرو بوده است.


وی افزود: با عنایت به شعار سال، امسال هم باید توجه به زیرساخت های اشتغال از قبیل مشاوره شغلی جهت شركت های تولیدی و افراد جویای كار، آموزش و تشویق آنها به سمت اجرای طرح های خوداشتغالی، كارآفرینی و توانمندسازی ایثارگران با بهره گیری از ظرفیت های صندوق اشتغال و كارآفرینی ایثارگران، بیشتر از پیش مدنظر قرار گیرد.


معاون رئیس جمهور در مورد حوزه درمان اظهار داشت: این حوزه هم به علت افزایش سن ایثارگران به خصوص والدین معظم شهدا، نیاز به توجه ویژه ای دارد و طب سالمندی و نگهداری عزتمند از ایثارگران در دوران سالمندی، باید در برنامه ریزی های اصلی و بلندمدت حوزه درمان لحاظ شود. در این عرصه، مسئله بیمه تكمیلی درمان اهمیت بسیار زیادی دارد كه بنیاد با انعقاد قرارداد بیمه تكمیلی، پوشش كامل درمانی این عزیزان را فراهم نموده است.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه كرد: در مبحث وام مسكن در سال گذشته، ۵۰ هزار نفر از ایثارگران با معرفی به بانكهای عامل از تسهیلات مسكن بهره مند شده اند.


حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در آخر با تاكید بر اهمیت مبحث ایثار اجتماعی اظهار داشت: در شرایط فعلی كشور و حوادث و بلایای طبیعی اخیر، این ایثار اجتماعی است كه می تواند مشكل كشور و مردم را تا حدود زیادی سامان دهد كه بنیاد طی چند سال اخیر تبیین فرهنگ ایثار اجتماعی را پیگیری كرده است.


دكتر روحانی رئیس جمهور كشورمان هم در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۱۳۹۷ تصریح كرد: دولت بر خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاكید دارد و امیدواریم در سال جاری، موانع و مشكلات موجود در راه خدمات رسانی بهتر به ایثارگران در حوزه های درمان و آموزش برطرف شود.1398/02/03
16:08:48
4541
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , بیمه , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی