انتظامی در پایان جلسه با جهانگیری اعلام كرد

ارز كاغذ نشر و مطبوعات ۴۲۰۰ تومانی باقی ماند

ارز كاغذ نشر و مطبوعات ۴۲۰۰ تومانی باقی ماند به گزارش دست و هنر حسین انتظامی، رئیس كارگروه ساماندهی كاغذ با اشاره به جلسه امروز با معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: ارز تخصیصی به كاغذ نشر و مطبوعات ۴۲۰۰ تومانی باقی می ماند.


به گزارش دست و هنر به نقل از معاونت مطبوعاتی، حسین انتظامی، رئیس كارگروه ساماندهی كاغذ اظهار داشت: در جلسه ای كه امروز به همت معاون اول رئیس جمهور و با حضور مسؤولان همه دستگاه های در رابطه با كاغذ همچون وزیر فرهنگ و رئیس بانك مركزی و نمایندگان حوزه های نشر و مطبوعات تشكیل شد، پیشنهاد مشترك وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن، تجارت بررسی گردید و با عنایت به تأكیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص حل مساله كاغذ حوزه فرهنگ مقرر شد ارز تخصیصی برای مصرف كاغذ نشر و مطبوعات، همچنان ۴۲۰۰ تومانی باقی بماند.
بر طبق این گزارش، شهریور ماه ۹۷ دولت در بسته ارزی خود ۲۵ قلم كالا را بعنوان كالاهای اساسی مشمول ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی اعلام نمود كه به قول رئیس جمهور نباید این كالاها با افزایش قیمت مواجه می شدند و كاغذ روزنامه هم از آن دست بود. بعد از آن بود كه با بیان اسامی دریافت كنندگان ارز نیمایی، انتظار می رفت كه كاغذ نشر و مطبوعات هم مشمول ارز نیمایی بشود كه بر مبنای اعلام امروز رئیس كارگروه ساماندهی كاغذ، ارز كاغذ نشر و مطبوعات ۴۲۰۰ تومانی باقی ماند.
انتظامی درباره سایر مصوبات جلسه ای كه به ریاست اسحاق جهانگیری تشكیل شد، توضیح داد: در این نشست بر وظیفه نظارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نحوه توزیع این كاغذها تاكید گردید. همینطور مقرر شد كاغذهای موجود در گمرك، ظرف دو هفته ترخیص و توزیع شوند.
دستیار ارشد وزیر ارشاد اضافه كرد: در این نشست همینطور بر رفع موانع و افزایش میزان تولید كاغذ توسط كارخانجات داخلی بعنوان یك سیاست مبنایی تاكید شد.
رئیس كارگروه ساماندهی كاغذ در عین حال از جمع بندی جلسه برای برخورد جدی با واردكنندگان متخلف اطلاع داد و با اشاره به مأموریت ویژه دستگاه های نظارتی، اضافه كرد: مقرر شد با افرادی كه با ارز دولتی كاغذ وارد كرده اند و آنرا خارج از نظارت وزارت فرهنگ یا با نرخ آزاد توزیع و یا انبار كرده اند با جدیت برخورد شود.
انتظامی در انتها ضمن قدردانی از نگاه راهبردی دكتر جهانگیری و مساعدت رئیس بانك مركزی ابراز امیدواری كرد كه با این تصمیمات فوری، التهاب بازار كاغذ فروكش خواهد نمود.1398/02/23
14:47:27
5.0 / 5
4719
تگهای خبر: فرهنگ , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی