سینما و فضانوردی

سینما و فضانوردی به گزارش دست و هنر از آغاز عصر سینما و حتی در روزگار فیلم های صامت، فضا یكی از مبحث های مورد توجه سینماگران بود و بر ذهن خیلی از علاقه مندان چنان تاثیر گذاشت كه آنها در دوران های بعد زندگی شان، تبدیل به مهندسان و طراحان سامانه های موشكی و فضایی و یا فضانورد شدند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، شاید برایتان جالب باشد بدانید كه خالق شمارش معكوس كه از آغاز عصر فضانوردی نماد "پرتاب" موشك های مختلف به حساب می آید، نه یك مهندس موشكی و یا فضانوردی، بلكه "فریتس لانگ" كارگردان مشهور سینما است. وی در جریان ساخت فیلم علمی-تخیلی "زنی در ماه" با خود فكر كرد اگر قرار باشد برای ایجاد هیجان در تماشاگران لحظات پرتاب را با شماره اعلام نماید، شمردن اعداد به ترتیب معمول، نمی تواند هیجان آفرین باشد، چون بیننده نمی تواند حدس بزند این شمارش با چه عددی خاتمه خواهد یافت. ۳۰، ۲۰، ۱۰ و یا حتی ۱۰۰. بنابراین عدد ۱۰ را برای آغاز برگزید و به صورت معكوس لحظه پرتاب را نشان داد. این شمارش معكوس بعداً توسط موشك سازان تقلید شد.

امروزه هم باز هم سینما الهام بخش فضانوردی است و خیلی از گروه های اعزامی به ایستگاه فضایی بین المللی بعنوان یك مبحث جالب از شخصیت های سینمایی برای تبلیغات و اعلام خبر و جلب توجه استفاده می نمایند. تصاویری كه می بینید نه پوستر فیلم های سینمایی، بلكه فضانوردانی اعزامی به ایستگاه فضایی بین المللی هستند كه در شكل و شمایل هنرپیشگان فیلم های علمی-تخیلی ظاهر شده اند.

1398/03/03
22:54:58
5.0 / 5
4286
تگهای خبر: سینما , فیلم , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی