برگزاری جشنواره های بامزه در یزد

برگزاری جشنواره های بامزه در یزد به گزارش دست و هنر مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به برنامه های فرهنگی و گردشگری تدوین شده در این اداره كل، اظهار داشت: تابستان امسال استان یزد میزبان ۲۰ جشنواره فرهنگی و گردشگری می باشد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، سیدمصطفی فاطمی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، گردشگری و هنری در سطح استان اظهار نمود: اجرای ۲۰ برنامه فرهنگی و آئینی مختلف در دستور كار اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد است.
وی با بیان این كه برنامه های تدوین شده از نیمه خردادماه امسال آغاز و تا نیمه شهریور ماه ادامه دارند، اضافه كرد: رشد گردشگری داخلی استان همچون مهمترین اهداف تدوین و اجرای برنامه های فرهنگی و گردشگری در یزد است.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد اظهار داشت: جشنواره «گل انار» در شهرستان تفت، «زردآلو فراغه» در شهرستان ابركوه، «پارچه و دست بافت های سنتی فجر» در یزد و رویدادهای مشترك فرهنگی ایران و مجارستان همچون برنامه هایی است كه در خردادماه برگزار می گردند.
فاطمی برگزاری جشنواره «محصولات لبنی» در ندوشن و جشنواره های «نصرآباد بهشت میوه ها»، «پایتخت كتاب»، «موسیقی كویرنشینان»، «جشن ثبت جهانی» و «گونه های نادر جانوری» در شهرستان های یزد، تفت و مهریز در تیر ماه امسال برگزار می گردد.
این مسئول در انتها برگزاری ویژه برنامه شب های مهریز، كبوتر و پرندگان زینتی اردكان، باز بافت و هفته گردشگری میبد و جشنواره آلبالو طزرجان از دیگر برنامه های فرهنگی و گردشگری یزد است كه هر كدام به میزبانی شهرستان های یزد، تفت، میبد، اردكان و مهریز انجام می شوند.
1398/03/05
14:29:07
5.0 / 5
4617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی