مدیركل میراث فرهنگی استان اصفهان:

كمپین بسته بندی صنایع دستی تشكیل می گردد

كمپین بسته بندی صنایع دستی تشكیل می گردد دست و هنر: مدیركل میراث فرهنگی اصفهان، در جمع هنرمندان و شركت های بسته بندی صنایع دستی تصریح كرد كه كمپین بسته بندی صنایع دستی در اصفهان شكل می گیرد.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان، چهارمین نشست مشترك فعالان حوزه بسته بندی صنایع دستی برگزار گردید.
فریدون الله یاری مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان در این جلسه خطاب به هنرمندان صنایع دستی اصفهان اظهار داشت: «امروز اصفهان به یك مقصد جهانی برای ورود گردشگران خارجی تبدیل گشته، بنابراین هم اینك بیش از هر زمان دیگر نیازمند شناخت علائق و سلایق آن ها در حوزه گردشگری فرهنگی هستیم. »
او با اشاره به نقش صنایع دستی در توسعه گردشگری اصفهان تاكید كرد: «امروزه همگان معتقدند دستاوردهای فرهنگی نقش مهمی در توسعه گردشگری ایفا می كند، بنابراین هنرهای سنتی و صنایع دستی نقش مهمی در اقناع گردشگرانی كه به ایران و بخصوص اصفهان سفر می كنند ایفا می كند، بنابراین با تمام قدرت به دنبال توسعه كیفی خدمات رسانی خود در حوزه صنایع دستی هستیم، با این وصف با همكاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، كانون جدید دانش بنیان در حوزه پژوهش های صنایع دستی در خانه تاریخی قزوینی ها شكل می گیرد. »
الله یاری در ادامه به نقش بسته بندی در توسعه اقتصادی صنایع دستی اشاره نمود و اظهار داشت: «یكی از اشكالات اساسی ما در حوزه عرضه صنایع دستی، عدم وجود بسته بندی مناسب برای عرضه صنایع دستی به گردشگران خارجی است، بنابراین معتقدیم اگر قرار باشد تا در بازارهای جهانی حضور جدی داشته باشیم، می بایست نیازهای گردشگران و حتی گونه های سفرهای آنان شناسایی شود. »
او با اشاره به سلائق گردشگران خارجی كه به اصفهان سفر می كنند، اضافه كرد: «بسیاری از گردشگران خارجی كه به اصفهان سفر می كنند عمدتاً به صورت توریست چمدانی هستند، بنابراین ضرورت طراحی بسته بندی مناسب، متناسب با ارزش این تولیدات هنری و همینطور به گونه ای كه ازسوی گردشگران به راحتی قابل حمل باشند و در عین حال، خود این بسته بندی ها گویای هنر اصفهان باشد، هم اكنون بیش از گذشته احساس می گردد. »
هنرمندان صنایع دستی سفرای فرهنگی ایران به شمار می روند
جعفر جعفرصالحی سرپرست معاونت صنایع دستی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان اظهار داشت: «بدون شك هنرمندان صنایع دستی سفرای فرهنگی ایران به شمار می روند، بنابراین پرداختن به مقوله بسته بندی در حوزه صنایع دستی از یكسو سبب توسعه كیفی گفتمان فرهنگی ایرانی ها و این هنرمندان بعنوان سفرای فرهنگی ایران بوده و از جانب دیگر به توسعه روزافزون اقتصادی می انجامد. »
او تاكید كرد: «امروزه با گسترش روزافزون گردشگری باید تلاش نماییم تا نگاه سنتی به عرضه محصولات دستی را به تدریج به كناری نهاده و بتوانیم با در نظر گرفتن تنوع محصولات صنایع دستی به طراحی بسته بندی های جدید با رعایت ابعاد و استانداردهای محصولات صنایع دستی بپردازیم. »

1396/10/14
20:16:04
5.0 / 5
5758
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی