سازمان فرهنگی هنری برگزار می كند:

ویژه برنامه های عید بندگی در نماز عید سعید فطر

ویژه برنامه های عید بندگی در نماز عید سعید فطر به گزارش دست و هنر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری با عنوان «عید بندگی» در نماز عید سعید فطر در مصلای امام خمینی(ره) میزبان نمازگزاران است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بعنوان مسئول كمیته فرهنگی و تبلیغات نماز عید سعید فطر، ویژه برنامه هایی را با عنوان «عید بندگی» برگزار می نماید.
حركت «كاروان گل» یكی از برنامه های سازمان فرهنگی هنری در نماز عید سعید فطر است. این كاروان قبل از آغاز نماز در ضلع شمالی مصلای امام خمینی (ره) مستقر است و بعد از اقامه نماز عید سعید فطر، از بزرگراه رسالت حركت می كند و بعد از گذر از خیابان های قنبرزاده و شهید بهشتی، به خیابان شهید مفتح و میدان شهدای هفتم تیر می رسد. در طول مسیر گل و هدایایی به نمازگزاران و شهروندان اهدا می شود و در حین حركت برنامه های فرهنگی مانند اجرای سرود و موسیقی خواهد داشت.
علاوه بر كاروان گل، سه ایستگاه ثابت هم پیشبینی شده كه درهای شماره ۱۲ و ۱۷ مصلای امام خمینی (ره) و تقاطع خیابان های شهید بهشتی و قنبرزاده محل استقرار آنها خواهد بود. برنامه های این ایستگاه ها دو ساعت پیش از اقامه نماز عید فطر شروع می شود و تمركز آن اجرای برنامه با اَوا و نوا خواهد بود. در برگزاری این برنامه ها، گروه های سرود دانش آموزی، گروه های تواشیح، خواننده و… مشاركت دارند.
در كنار هر كدام از ایستگاه ها، دوغرفه جانمایی شده است. یك غرفه به اهدای گل و هدایا به نمازگزاران می پردازد و در آن هدایای فرهنگی ای كه در تیراژ ۶ هزار نسخه توسط سازمان فرهنگی هنری تولید شده، به كودكان نمازگزار اهدا می شود تا خاطره ای خوش از نماز عید سعید فطر در ذهنشان به یادگار بماند. همینطور در هر غرفه دو هزار و ۵۰۰ شاخه گل آماده شده كه توزیع می شود. غرفه دیگری كه در كنار هر سه ایستگاه تعبیه شده، غرفه پذیرایی است كه اقلام آن توسط معاونت خدمات شهری تأمین می شود و توسط همكاران سازمان فرهنگی هنری بین نمازگزاران توزیع خواهد شد.
بخش دیگر برنامه های «عید بندگی»، برگزاری چهار نگارگذر است كه در داخل و پیرامون فضای مصلای امام خمینی (ره) جانمایی شده و در هر نگارگذر، حدود ۱۵ تصویر در رابطه با نماز عید سعید فطر در فضایی به طول ۳۰ تا ۴۰ متر به نمایش در می آید.
همینطور توزیع ۳۰ هزار نسخه نشریه «خط حزب الله» با هماهنگی مؤسسه انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و توزیع بروشوری با محتوای صفات اخلاقی روزه دار و اهمیت عید سعید فطر از بیان مقام معظم رهبری در سه ایستگاه سازمان فرهنگی هنری انجام می شود. حدود ۳۰ تا ۵۰ هدیه نفیس هم برای مهمانان خارجی و سفرای كشورهای اسلامی كه در نماز عید سعید فطر شركت می كنند آماده شده كه تقدیمشان خواهد شد.1398/03/13
15:16:35
5.0 / 5
4071
تگهای خبر: آثار , خدمات , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی