مدیركل آموزش و حمایت از تولید سازمان میراث فرهنگی:

544 هزار نفر در سطح كشور مجوز ثبت كارگاه صنایع دستی دریافت نمودند

544 هزار نفر در سطح كشور مجوز ثبت كارگاه صنایع دستی دریافت نمودند به گزارش دست و هنر مدیركل آموزش و پشتیبانی از تولید سازمان میراث فرهنگی، با اشاره به اینكه ۵۴۴ هزار نفر در سطح كشور مجوز ثبت كارگاه صنایع دستی دریافت نمودند، اظهار داشت: از این تعداد۴۲۰ هزار نفر فعال می باشند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، فرهاد فلاح ظهر چهارشنبه در آئین تجلیل از هنرمندان صنایع دستی استان سمنان به میزبانی یكی از هتل های مهدی شهر با اشاره به اینكه ۵۴۴ هزار نفر مجوز ثبت كارگاه صنایع دستی را در كشور دریافت كرده اند، تصریح كرد: این مجوزها در سامانه هوشمند سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ثبت شده است.
وی با اشاره به اینكه از بین ۵۲۰ هزار مجوز، الان ۴۲۰ هزار نفر در حوزه صنایع دستی فعال می باشند، اضافه كرد: میراث فرهنگی پس از جهاد كشاورزی بیشترین جذب تسهیلات مشاغل خانگی را پارسال داشته است.
برآورد خسارات سیل به هنرمندان حوزه صنایع دستی
مدیركل آموزش و پشتیبانی از تولید سازمان میراث فرهنگی، بیان كرد: سهم تسهیلات مشاغل خانگی در سطح كشور ۸۰۰ میلیارد تومان است كه پارسال ۱۴۰ میلیارد تومان آن جذب صنایع دستی شد.
فلاح درباره خسارات به هنرمندان صنایع دستی سیل زده در بعضی استان های كشور نیز، توضیح داد: برآوردها حاكی از خسارت یك هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی به كارگاه های صنایع دستی ناشی از وقوع سیل در ماه های اخیر است.
وی با اشاره به اینكه اطلاعات مربوط به خسارت دیدگان كارگاه های صنایع دستی در دست بررسی می باشد، اضافه كرد: بخشی از این خسارت از جانب ستاد مدیریت بحران و بخشی دیگر از خسارت از جانب سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پرداخت می شود.


منبع:

1398/03/25
17:10:16
5.0 / 5
4552
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی