قربانی از رادیو نمایش رفت، معاون صدا: حوصله مخاطب امروز زیاد نیست

قربانی از رادیو نمایش رفت، معاون صدا: حوصله مخاطب امروز زیاد نیست دست و هنر: محمدرضا قربانی، مدیركل اداره هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش بازنشسته شد و حمیدرضا افتخاری، مدیر گروه تفریحات رادیو ایران بعنوان جایگزین وی ارائه شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، آیین تكریم و معارفه مدیركل جدید هنرهای نمایشی رادیو و مدیر رادیو نمایش انجام شد.
شاه آبادی، معاون صدا با تاكید بر جایگاه رادیو نمایش اظهار داشت: در شرایط فعلی رادیو نمایش نسبت به گذشته ارتقاء محسوسی پیدا كرده است. تعامل خوب با هنرمندان، حضور جدی در مناسبت های مختلف؛ خصوصاً تولید آثار فاخر در حوزه دفاع مقدس همگی نشان از رویكرد خوب و اقدامات شایسته این شبكه دارد.
وی با قدردانی از تلاش محمدرضا قربانی كه در آستانه بازنشستگی قرار دارد، اظهار داشت: مدیران شبكه رادیویی نمایش مرزبندی های متداول اداری را ندارند و عمده كارها، اقدامات و فعالیت های محوله در فضای گروهی و با استفاده از یك واحد انجام می شود. در حقیقت می توان گفت همه اتفاقات خوب گذشته در چنین فضایی، سرمایه فعلی ماست تا برمبنای آن اقدامات لازم و جدید را مد نظر قرار دهیم.
شاه آبادی با اشاره به نقش راهبردی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو اظهار داشت: تاكید بنده این است كه فعالیت های اداره كل هنرهای نمایشی رادیو مقدم بر رادیو نمایش باشد. برای اینكه این بخش ماموریت بسیار دقیق و پر مسئولیت تری دارد. در همین راستا باید بدانیم كه یك مدیر در اداره كل هنرهای نمایشی باید نگاه چند وجهی داشته باشد و پا به پای شبكه های دیگر وزن نمایشی بگیرد. پس باید برمبنای سلایق مخاطبان شبكه های مختلف رادیویی، نمایش های مختلف تولید و در اختیار آنان قرار داده شود.
معاون صدا با اشاره به سطح اقتضائات جدید مخاطبان و توجه ویژه به این بخش مهم اظهار داشت: ما باید بدانیم حوصله مخاطب امروزی زیاد نیست و برای حفظ و افزایش آن به صورت مداوم از قالب های مختلف و متنوع استفاده نمائیم تا رضایتمندی ها محقق شود. بر طبق این اصل كه مدیریت افكار عمومی كشور با ما است، هنر لازم در این زمینه را به كار بگیریم تا مفاهیم به صورت غیرمستقیم بر مخاطب اثر بگذارد. پس نویسندگان به نحو شایسته ای به آن توجه نمایند تا برنامه ریزی های لازم صورت گیرد. رادیو نمایش اساساً مخاطبان حرفه ای دارد.آنها افرادی هستند كه با این شبكه مانوس شده اند. از سویی مخاطبان در سایر شبكه های رادیویی در حال دریافت مطلب مورد نظر خود بوسیله نمایش هستند، اما علاقه مندان رادیو نمایش به ژانر نمایش علاقه دارند. به همین خاطر باید جامعه آماری رادیو نمایش را وسیع تر ببینیم و انتظار جدی برای افزایش این تعداد وجود دارد.
معاون صدا درباره استفاده از ظرفیت های جدید نمایشی اظهار داشت: حلقه مدیریت های مختلف رادیو باید باز باشد، تا استفاده از نیروهای خلاق و جوان فعال عرصه تئاتر كشور راحتر ممكن شده و این ارتباط باید خیلی عمق تر از دوره ی قبل صورت گیرد. از همه و خصوصاً پیشكسوتان می خواهیم كه این فضا را باز بگذارند تا از ظرفیت های این حوزه بیشترین استفاده صورت گیرد.
شاه آبادی افزایش سطح تعامل میان رادیو نمایش و سایر شبكه ها را خواهان شد و اضافه كرد: امروز این انتظار وجود دارد كه رادیو برمبنای ژانر نمایش شناخته شود. برای این منظور در دوره مدیریتی جدید می توان با استفاده از تكنیك ورود هر چه بیشتر نمایش به داخل شبكه ها و همین طور افزایش تولید با كیفیت نمایش های رادیویی اقدامات لازم را انجام داد.
او در آخر برای افتخاری مدیر جدید اداره كل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش آرزوی موفقیت كرد و برای قربانی مدیر پیشین این بخش نیز به توفیقات بیش از پیش را خواهان شد.
قربانی مدیركل پیشین اداره هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش هم با بیان خاطرات مختلف و سوابق گذشته خود در رادیو اظهار داشت: امروز روز بسیار خاصی برای بنده است. برای اینكه علاوه بر اینكه از اداره كل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش جدا می شوم، با نائل شدن به درجه بازنشستگی، از معاونت صدا نیز خداحافظی می كنم. در ضمن مدت زمانی كه در رادیو نمایش فعال بودم، فرصت مغتنم و با ارزشی به دست آمد تا با هنرمندان و همكاران بسیار خوبی توفیق همكاری پیدا كنم و تجربه بسیار ارزشمندی در این مقطع به دست آوردم.
وی ضمن تشكر از مدیران پیشین و فعلی رادیو اظهار داشت: خاصیت ممتاز دوره معاونت دكتر شاه آبادی اینگونه بود كه رادیو همیشه در قله افتخار و در فراز قرار بگیرد و در امتداد ارتقای آن تلاش های مجدانه ای انجام می شود.
در ادامه افتخاری مدیر جدید اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش اظهار داشت: خدا را شاكرم كه توفیق خدمت در سمتی جدید را نصیب اینجانب كرده است و همین طور از اعتماد دكتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی نیز بسیار سپاسگزارم. با پشتوانه و حمایت معاون صدا و نیروی انسانی متبحر رادیو نمایش، بطور قطع این مسولیت خطیر را می توان به نحو شایسته ای به سرانجام رساند.1398/04/10
20:06:09
5.0 / 5
4421
تگهای خبر: آثار , كیفیت , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی