بازداشت و جریمه برای زائران سیگاری در عربستان

بازداشت و جریمه برای زائران سیگاری در عربستان دست و هنر: معاون ستاد مكه مكرمه سازمان حج و زیارت با بیان این كه استعمال دخانیات در اماكن عمومی شهرهای مكه و مدینه ممنوع می باشد، اظهار داشت: در قانون عربستان فرد سیگاری بازداشت و جریمه نقدی می شود.


به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسازی سازمان حج، حمیدرضا محمدی اظهار نمود: طبق گزارش های موجود از سال های قبل و در موارد مختلفی، مبادرت به كشیدن سیگار در محوطه حرمین شریفین و سایر اماكن مقدس و مساجد شهرهای مدینه و مكه، به بازداشت فرد سیگاری منجر گردیده است.
او اضافه كرد: در این راستا، تابلوهای اطلاع رسانی در خصوص ممنوعیت مصرف سیگار با عنوان «تدخین ممنوع» در سطح حرمین شریفین به وفور نصب شده و در معرض دید زائران قرار گرفته است.
او درباره مجازات استعمال دخانیات در عربستان اظهار داشت: در شهرهای مكه مكرمه و مدینه منوره، این مساله با جریمه مالی و در حرمین شریفین علاوه بر جریمه مالی، با بازداشت فرد همراه می باشد.
محمدی اظهار داشت: برای پیش گیری از بروز چنین مشكلی انتظار می رود زائران ملاحظات لازم را داشته باشند.
علاوه بر ممنوعیت مصرف دخانیات در دو شهر زیارتی عربستان، ورود و حمل مواد مخدر در این كشور نیز جرم شمرده می شود كه حكم سنگینی دارد.
در قوانین جاری عربستان، حمل داروهای كدئین دار شامل دیازپام، فلورازپام، كلونازپام، اگزازپام و لورازپام و هرگونه داروی گیاهی مانند شیرین بیان كه شباهت زیادی به مواد مخدر دارد و امكان دارد در كشور مقصد شناخته نشده باشد، نیز جرم شمرده می شود.
درحال حاضر نزدیك به ۸۰ هزار زائر ایرانی برای انجام مناسك حج تمتع عازم عربستان شده اند كه قسمتی از آنها در شهر مدینه و شماری هم در مكه مستقر هستند.
منبع:

1398/05/08
22:10:58
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی