افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و ازن در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و ازن در هوای تهران به گزارش دست و هنر افزایش موقتی غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات امروز (۱۵ مردادماه) سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز(۱۵ مرداد) نسبت به روز قبل است و برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

رفته رفته با افزایش تابش نور خورشید و دما در طول روز، شرایط برای تولید آلاینده ازن میسر می شود و احتمال می رود بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ امروز (۱۵ مردادماه) افزایش نسبی در این غلظت آلاینده مشاهده شود كه به تبع آن كاهش موقتی كیفیت هوا را به همراه خواهد داشت. بر این اساس افزایش موقتی غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات نیمه تابستان ۹۸ سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

با كاهش میزان ناپایداری جوی تا اولین ساعات فردا (۱۶ مردادماه) افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه شانزدهمین روز از مرداد ماه ۹۸ دور از انتظار نخواهد بود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت وزش باد افزوده می شود بگونه ای كه برای بعضی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه انتظار می رود كه در بعضی اوقات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كاهش جزئی دما و ناپایداری های جوی حاكم طی فردا (۱۶ مردادماه) فرایند شكل گیری آلاینده ازن را محدود می كند و انتظار می رود كاهش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به امروز مشاهده شود. ازاین رو با عنایت به احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در بعضی ساعات فردا وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت به صورت موقتی در شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۱۰۱ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
1398/05/15
12:33:21
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی