فعالیت پنج شنبه های گردشگری در پایتخت

فعالیت پنج شنبه های گردشگری در پایتخت به گزارش دست و هنر رئیس ستاد گردشگری تهران از فعالیت پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو در پایتخت اطلاع داد.به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، مهدی سیف ظهر امروز در حاشیه پنجشنبه های گردشگری كه این هفته به مناسبت روز خبرنگاران با حضور خبرنگاران رسانه های مختلف برگزار شد، با بیان این كه متاسفانه گردشگری در تهران در دوره های قبل مظلوم واقع شده است، اظهار نمود: با این وجود با تلاش مدیریت شهری جدید نفوذ گردشگری تهران در بخش های مختلف افزایش یافته است بگونه ای كه ما را در جلسات ریاست جمهوری و حتی نهادهای داخلی در صورتیكه مبحث جلسه به گردشگری مربوط باشد دعوت كرده و نظر ستاد گردشگری شهرداری را هم در مسائل مختلف جویا می شوند. در لایحه اخیری كه سازمان میراث فرهنگی به هیات دولت ارسال كرده است، نظر شهرداری تهران هم در مورد مفاد این لایحه پرسیده شده است و این نشان داده است كه گردشگری در تهران جای خویش را پیدا كرده است.

وی اضافه كرد: متاسفانه مردم نسبت به محیط های پیرامونی خود بی تفاوت هستند و بی اطلاع هستند كه در خیابان های تهران چه اتفاقاتی افتاده است. بنابراین می بینیم كه رستوران گردی و فست فودگردی به مقصدی برای تهرانی ها بدل شده است در حالیكه آنان می توانند از مراكز دیدنی شهرشان استفاده كنند و برهمین اساس و برای شناساندن تهران و كوچه هایش به مردم طرح «پرسه در شهر» را اجرایی كردیم كه برای نخستین بار با روشی نو در تهران اجرایی شد.

رییس ستاد گردشگری تهران با بیان این كه در نوروز امسال ۱۸ مسیر در تهران را شناسایی كردیم كه عموما در مناطق ۱، ۲۰، ۱۱ و ۱۲ بودند، اظهار نمود: این مسیرها كه در حوزه گردشگری تاریخی، خانه های قدیمی، مذهبی و غیره طراحی شد، سبب می شود كه احساس تعلق محلی بالاتر برود و با عنایت به استقبال مردم این ۱۸ مسیر را به ۳۰ مسیر رساندیم و بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

سیف با اشاره به این كه طی هماهنگی های انجام شده با شهرداری روز پنج شنبه را تحت عنوان پنج شنبه های گردشگری بدون خودرو راه اندازی كردیم، اظهار داشت: برای این مهم هم راهنمایانی كه شال آبی دارند را در نزدیكی آثار تاریخی مهم مستقر كرده ایم و آنها نسبت به راهنمایی مردم اقدام می كنند.

وی با بیان این كه ما می خواهیم روایتی صحیح از تهران را به مردم بشناسانیم، افزود: مسیرهای گردشگری كه در این پنج شنبه های گردشگری در نظر گرفته شده سبب شده است كه تورهای گردشگری دیگر هم شكل بگیرند.

رییس ستاد گردشگری تهران با بیان این كه مردم با پرسه زدن در شهر نقاط پرارزش را شناسایی می كنند، اظهار نمود: جلساتی هم با سازمان میراث گردشگری تهران برگزار كردیم تا این سازمان درپنج شنبه های گردشگری به مردم خدمات دهند كه تابحال موزه فرش، رضا عباسی و آبگینه را برای بازدید عموم در این طرح مجانی كرده اند و امیدواریم سایر سازمان های متولی هم پای كار بیایند.

سیف اضافه كرد: متاسفانه گردش كردن در تهران در حد رستوران گردی و فست فودگردی كاهش پیدا كرده است. مردم می توانند با صرف كمترین هزینه در مسیرهای گردشگری مورد علاقه شان تردد كنند و برهمین اساس علاقه مندان می توانند برای انتخاب تور مورد نظر خود و تعیین روز به سایت گردشگری رجوع كنند.

وی در مورد ایجاد سازمان گردشگری هم با بیان این كه در برنامه سوم توسعه شهر تهران ایجاد سازمان گردشگری شهرداری تهران مورد تایید و تصویب قرار گرفته است، اظهاركرد: هم اكنون لایحه ایجاد سازمان گردشگری نهایی شده و بعد از تایید توسط معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری، با امضای شهردار تهران به شورای شهر تقدیم می شود.

رییس ستاد گردشگری تهران با بیان این كه ما در این لایحه مدیریت یكپارچه گردشگری را در شهرداری تهران مورد توجه قرار دادیم، اظهار داشت: برای توسعه گردشگری در تهران باید سازمان یافته تر فعالیت كرد.
1398/05/17
18:31:01
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: آثار , جشن , خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی