همزمان با برگزاری آئین اختتامیه؛

معرفی برگزیدگان بخش های مختلف جایزه فیروزه

معرفی برگزیدگان بخش های مختلف جایزه فیروزه به گزارش دست و هنر برگزیدگان جشنواره كالاهای فرهنگی «جایزه فیروزه» در حوزه های اسباب بازی، كتاب اسباب بازی، نوشت افزار، هدایای فرهنگی و پژوهش شامل كتاب، مقاله و رساله جوایز خویش را دریافت نمودند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، همزمان با آیین اختتامیه سومین جشنواره فیروزه، كه امروز ۱۷ دی ماه در بوستان گفتگو برگزار شد، رتبه های اول و دوم و آثار شایسته تقدیر بخش های مختلف این جایزه مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش كالاها و محصولات جشنواره و در بخش كتاب اسباب بازی، رتبه اول به تعاونی بانوان مهر به علت تولید پیوست فرهنگی به ادبیات، تولید انگیزه كتابخوانی، حضور مستمر در جشنواره و كارآفرینی در حوزه فرهنگ اختصاص پیدا كرد.
همچنین رتبه دوم این بخش به سمانه قاسمی به علت جریان سازی در كتاب های بازی و استفاده از الگوهای تصویری هویت ساز باتوجه ویژه و شناخت دقیق از كودكان اهدا شد. در این بخش هم دو موسسه شایسته تقدیر شناخته شدند؛ مؤسسه «گالیله كوچولو» به علت كارآفرینی فرهنگی در كارگاه های روستایی و عبدالرضا جلالی مؤلف كتاب فرفره به علت تحلیل جامع و كاربردی از احیای اسباب بازی از بازی های بومی.
در بخش نوشت افزار هم رتبه اول به نوشت افزار آفتاب از مؤسسه فرهنگی هنری خراسان به علت توجه به كیفیت و مضامین ارزشی فرهنگی ایران اسلامی تناسب كاربرد با مخاطب سنی، خلاقیت در طراحی و شخصیت سازی و كیفیت فنی ساخت و مواد اولیه و تنوع در محصولات اهدا شد.
رتبه دوم این بخش را هم گروه تولیدی برگ به علت خلاقیت در طراحی محصولات و عناصر بصری و خلاقیت در به كارگیری مواد اولیه به دست آورد.
محصولات شایسته تقدیر حوزه نوشت افزار هم به نوشت افزار گلدسته از انتشارات به نشر به علت تنوع محصولات و خلاقیت در به كارگیری طرح های سنتی و كیفیت مواد اولیه و نوشت افزار بچه های آسمانی به علت تنوع در محصولات شناخته شدند.
در بخش اسباب بازی سومین جشنواره فیروزه هم رتبه اول این حوزه به محصولات چوبی «بیس» از شركت توسعه هوش افزار كودك به علت خلاقیت در طراحی برپایه مطالعات و پژوهش و كیفیت محصولات و مواد اولیه و مزیت زیست محیطی اختصاص پیدا كرد. رتبه دوم این بخش هم به محصول دارك از شركت شروین البرز به علت خلاقیت در احیای هنرهای سنتی اهدا شد.
در بخش اسباب بازی محصولات شایسته تقدیر هم به شركت آوین سرگرمی آویژه به علت خلاقیت در طراحی و مواد اولیه اعطا شد.
همچنین در بخش هدایای فرهنگی سومین جایزه فیروزه رتبه اول به مجتمع آفرینش های هنری سلام به علت خلاقیت هنری و طراحی، طراحی و خلاقیت در كاربرد مواد اولیه، بهره گیری از آثار فاخر، كیفیت بالای تولید و رقابت پذیری قیمت اهدا شد و مجتمع تولید هنری پویا نقش به علت خلاقیت در طراحی و كیفیت تولید و تجاری سازی رتبه دوم این حوزه را به دست آورد.
یكی دیگر از بخش های مهم سومین جایزه فیروزه بخش پژوهش بود كه در حوزه آخر نامه؛ اثر برگزیده «بررسی و رتبه بندی عوامل موثر بر تصمیم خرید مصرف كنندگان اسباب بازی های فكری» انتخاب گردید كه آگاتا ابراهامیان خویگانی پژوهش آن را به عهده داشت، این اثر رساله مقطع كارشناشی ارشد ابراهیمیان در دانشگاه تهران بوده است.
اثر شایسته تقدیر این حوزه هم به «طراحی اسباب بازی در جهت فرهنگ یاری گری برای كودكان» اثری از حمیدرضا شیردل انتخاب گردید.
اثر برگزیده بخش مقاله هم «به سوی راهكاری برای طراحی فرهنگ محور» اثر پژوهشی دكتر علیرضا اژدری، امیرمسعود فریدی زاد و پارسا كامه خوش انتخاب گردید كه در نشریه هنرهای زیبا – هنرهای تجسمی شماره ۴۲ انتشار یافته است.
مقاله «مدل نظام نوآوری محصولات فرهنگی» نوشته دكتر فرهاد نظری زاده و دكتر فرزانه میرشاه ولایتی هم اثر شایسته تقدیر این حوزه است كه در نشریه راهبرد فرهنگ شماره ۳۱ انتشار یافته است.
در بخش كتاب هم اثر «رساله پیشكش» با مبحث هدایای فرهنگی با ترجمه دكتر لیلا اردبیلی انتخاب|شد و اثر شایسته تقدیر هم كتاب «صنعت، فرهنگ، ظاهرآرایی و زیباسازی در ایران» نوشته دكتر محمود شهابی انتخاب گردید.
سومین نمایشگاه و جشنواره كالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی «جایزه فیروزه» از ۱۳ تا ۱۷ دی ماه هر روز از ساعت ۱۰ بامداد تا ۸ شب در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو برپا است.
 

1396/10/17
16:54:04
4866
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی