اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن كریم موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) انجام شد

اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن كریم موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا (س) انجام شد دست و هنر: مراسم اختتامیه دوره حفظ تخصصی قرآن كریم موسسه فرهنگی قرآن و عترت بیت الاحزان حضرت زهرا (س) با حضور تعدادی از مدیران این موسسه و مدیران قرآنی كشور انجام شد كه در این مراسم از 17 حافظ این موسسه كه امسال موفق به حفظ قرآن شده اند، تجلیل شد.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا شاهسونی – مدیر موسسه قرآن و عترت بیت الاحزان حضرت زهرا (س) در مراسم تجلیل از 17 حافظ موسسه قرآنی بیت الاحزان كه كاملا به صورت مردمی اداره می شود، با بیان این مساله كه قدردان تمام كسانی هستیم كه در این موسسه زحمت كشیده اند تا حافظان قرآنی تربیت شوند، اظهار نمود: تكلیفی كه مقام معظم رهبری در خصوص تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن برعهده ما گذاشته اند، تكلیف بسیار سنگینی است و در این راستا باید اقداماتی انجام بدهیم. خدا را شاكریم كه این موسسه تا به امروز توانسته سهمی كوچكی در تربیت حافظان قرآنی داشته باشد.
وی اظهار داشت: ما در تابستان بیشتر از دو هزار نفر را در چارچوب طرح شبانه روزی «رحله» وارد كرده ایم كه سنین آنها بین 14 تا 22 سال بوده است. تربیت این تعداد حافظ قرآن كریم كار راحتی نیست. برای تربیت هر حافظ قرآن حداقل باید پنج نفر درگیر شوند چونكه حافظ قرآن می تواند در جامعه بسیار اثرگذار باشد و اینكه از طرف مقام معظم رهبری تربیت 10 میلیون حافظ برای ما مقرر شده است حداقل كاری است كه می توانیم انجام بدهیم.
مدیر موسسه قرآن و عترت بیت الاحزان حضرت زهرا (س) اظهار داشت: برای تربیت تحصیلاتی دانش آموزان كه حدود 13 میلیون دانش آموز داریم وزارتخانه ای به نام آموزش و پرورش این مسئولیت را برعهده دارد. آیا تربیت یك حافظ قرآن به اندازه تربیت یك دانش آموز كار ندارد؟ بنده معتقدم برای این كار باید یك وزارتخانه در نظر بگیریم. هر روز می شنویم كه یك وزارتخانه جدید به راه افتاده است اما زمانی كه بحث قرآن می شود بودجه، كمبود بودجه و موضوعاتی از این دست را پیش می كشند. برای تحول عظیم قرآنی در كشور نیازمند وزارتخانه ای هستیم كه در این راستا فعالیت كند.
در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی – رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینكه در قرآن كریم وارد شده است كه اشرف امت پیامبران و حاملان قرآن هستند، اظهار داشت: شریف ترین افراد امت پیامبر افرادی هستند كه قرآن را در سینه دارند و در آیه 49 سوره عنكبوت به این مساله اشاره شده است. بیانات مقام معظم رهبری درباره اینكه ما با قرآن بیگانه شده ایم را همه شنیده ایم. با وجود همه اهتمامی كه به بركت انقلاب در كشور در سوژه قرآن به وجود آمده است اما هنوز با قرآن بیگانه هستیم. در دوران طاغوت در كل ایران 17 نفر حافظ كل قرآن نبودند اما امروز در یكی از مراكز قرآنی ایران جشن حافظ كل قرآن شدن 17 نفر را برگزار می نماییم و ماه آینده جشن فارغ التحصیلی 255 نفر را خواهیم داشت. در عین حال وقتی احوالات 80 میلیون نفر انسان را در ایران مطالعه می نماییم هنوز بسیارند افرادی كه تا آخر عمر خواندن قرآن را نمی آموزند چه برسد كه حافظ، حامل و عامل به قرآن شوند. ما باید در معاشرت و زندگی، در تربیت فرزند و در صحنه های امتحان به قرآن عمل نماییم. كسی كه قرآن را در سینه ندارد از راهنمای قرآن محروم است و به تعبیر مقام معظم رهبری افرادی كه حافظ قرآن هستند آیات قرآن مانند یك تابلو در مقابل روی آنهاست و مسیر را به آنها نشان داده است. امیدواریم شاهد رشد حافظان قرآن و عاملان به قرآن در جامعه باشیم تا هیچ خانه ای بدون حافظ قرآن نباشد.
همین طور در ادامه حجت الاسلام والمسلمین جابر نوبختی مدیر موسسه بیت الاحزان تهران اظهار داشت: نخستین شعبه این موسسه در شهر ری راه اندازی شد كه خوشبختانه با استقبال خوبی روبه رو شد. به حول الهی با تمام مشكلاتی كه وجود داشت تا به امروز ایستاده ایم و مطمئناً با این هجمه هایی كه دشمنان مقابل ما به راه انداخته اند، وجود این موسسات در جامعه بیشتر از گذشته احساس می شود. درخواست ما از مدیران موسسه بیت الاحزان حضرت زهرا این است كه با عنایت به محرومیت تهران در زمینه فرهنگی كمك كنند تا بزودی زود دفتر مركزی این موسسه در تهران دایر شود. با خدمت به قرآن می توانیم سرباز امام غایب شویم چونكه قرآن در میان ما هست و باید آنرا یاری نماییم. انس با قرآن حاضر، درك محضر امام غایب را به دنبال خواهد داشت.
در این مراسم از 17 حافظ كل قرآن كریم كه امسال موفق به حفظ قرآن شده اند و همین طور از اساتید برگزیده این موسسه تجلیل شد.
منبع:

1398/05/24
09:03:08
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: آموزش , جشن , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی