پنجمین دوره جشنواره اسباب بازی گسترده تر

پشتیبانی از تولیدایرانی درجشنواره اسباب بازی

پشتیبانی از تولیدایرانی درجشنواره اسباب بازی به گزارش دست و هنر اولین نشست هم اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور نمایندگان وزارت خانه ها و نهادهای دولتی و خصوصی، شهرداری و فعالان این عرصه در تهران برگزار گردید.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، اولین نشست هم اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی، سی ام مهرماه، با حضور نمایندگان وزارت خانه ها و نهادهای دولتی و خصوصی، شهرداری و فعالان این عرصه در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار گردید.
محسن حموله دبیر جشنواره در این جلسه از برگزاری این رویداد ملی در تاریخ ۷ تا ۱۳ دی اطلاع داد و اظهار داشت: امسال با بررسی دیدگاه ها و نظرهای بازدیدكنندگان و مخاطبان جشنواره چهارم كمیته و طرح و برنامه ریزی هم به كمیته های جشنواره اضافه شده است و امیدواریم بیشتر از گذشته شاهد حضور سازمان ها و فعالان این عرصه در این دوره باشیم.
وی افزود: جشنواره اسباب بازی فرصت بسیار خوبی را فراهم می آورد تا همه سازمان ها و طراحان، تولیدكنندگان، سرمایه گذاران و نهادها و فعالان بخش خصوصی و دولتی در كنار هم قرار بگیرند و این جشنواره را برگزار كنند در عین حال انتظار داریم كه برنامه های جداگانه ای هم از جانب این سازمان ها بخصوص سازمان بهزیستی كشور با دارابودن ۱۴هزار مهدكودك در كشور هم زمان با جشنواره تدارك دیده شود.
تمرین زندگی در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با برگزاری جشنواره اسباب بازی
مدیركل سرگرمی های سازنده و بازی های كامپیوتری كانون شعار این دوره از جشنواره را مانند سال قبل «تمرین زندگی» و مكان برگزاری این رویداد را مركز آفرینش های فرهنگی كانون تهران اعلام نمود.
به گفته حموله یكی از مهم ترین هدف های این جشنواره پشتیبانی از تولید كالاهای ایرانی در راه كمك به تحقق شعار سال یعنی «رونق تولید» است.
او همینطور به معرفی روسای كمیته های مختلف جشنواره پرداخت و ابراز امیدواری كرد كه بخش بین الملل جشنواره در آینده شكل بگیرد و بتوانیم میزبان نمایندگان بعضی از كشورهای مطرح در حوزه اسباب بازی هم باشیم.
حموله، از كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی ایران و شورای نظارت بر اسباب ‏بازی بعنوان برگزاركنندگان جشنواره نام برد.
حضور پُر توان و قوی تر در جشنواره اسباب بازی
در این نشست غلامرضا دیزجی رئیس انجمن تولیدكنندگان اسباب بازی هم در سخنانی خواهان گسترش دامنه این جشنواره و برگزاری آن در نقاط مختلف شهر تهران و مراكز استان ها شد و مهدی علی اكبرزاده مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور هنری در همین زمینه از آمادگی این وزارت خانه برای برگزاری نمایشگاه های اسباب بازی در مدارس كشور اطلاع داد.
وی با بیان اهمیت اسباب بازی در آموزش و تربیت كودكان، مسئله ایجاد پیوند بین كودكان با والدین و معلمان و مربیان را از راه اسباب بازی با اهمیت عنوان نمود.
فضای شاداب تر برای كودكان در مدارس با استفاده از اتاق اسباب بازی
علی اكبرزاده، راه اندازی اتاق های اسباب بازی در مدارس را یكی از دست آوردهای چهارمین دوره این جشنواره در آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: این طرح ادامه پیدا می كند و تعداد مدارس تحت پوشش آن افزایش خواهد یافت تا بتوانیم فضای مدارس را برای دانش آموزان با نشاط و شاداب تر نماییم.
افسون امینی مدیركل آفرینش های فرهنگی كانون هم رویكردهای مراكز فرهنگی هنری و كتاب خانه های كانون در حوزه استفاده از اسباب بازی را شرح داد و اظهار داشت: این نگاه كه بچه، ظرفی خالی است كه باید ذهن او را از علوم ریاضیات و ادبیات پر نماییم تا از این راه باسوادتر و باهوش تر شود، به هیچ وجه رویكرد كانون نیست بلكه اولویت ما این است كه كودكان باید از خواندن كتاب و بازی لذت ببرند.

1398/08/02
00:57:57
4058
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی