با حضور معماران كشور

همایش گذر و درنگ

همایش گذر و درنگ به گزارش دست و هنر معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار داشت: در همایش گذر و درنگ كه 23 آبان ماه برگزار می شود، 15 معمار مطرح كشور طرح ها و ایده های خودرا ارائه می دهند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، یاسر جعفری با اشاره به سوژه بررسی پروژه های «فضاهای عمومی» سازمان زیباسازی و تاكید بر درنگ گاه های شهر تهران، اظهار داشت: در امتداد بحث پروژه ساماندهی خرده فضاهای شهری بعنوان درنگ گاه ها كه ۱۵ نقطه برای شهر تهران انتخاب شده با پیشنهاد و هماهنگی كمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران قرار شد جهت بررسی كم و كیف و روند اجرای پروژه جلسه هم اندیشی در این خصوص اجرا شود.
وی با اشاره به اینكه این جلسه نقطه ای برای آغاز اجرایی پروژه درنگ گاه ها خواهد بود، اضافه كرد: مبنای همایش "گذر و درنگ" كه در ۲۳ آبان ماه برگزار می شود این است كه ۱۵ معمار مطرح كشور طرح ها و ایده های خودرا در مدت زمان ۷ دقیقه ارائه دهند.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران بیان كرد: امیدواریم این روش كه بستری برای ارائه ایده ها و نظرات است برای اجرای اقدامات بزرگ تر و عملیاتی كردن خیلی از طرح ها كمك كننده باشد.
جعفری افزود: به دنبال ایجاد فضای مشاركت، تسهیل گری با حضور مردم و آموزش در زمینه های مختلف و در رابطه با هنر هستیم.
وی تصریح كرد: سازمان زیباسازی شهر تهران به فراخور وظایف و فعالیت هایی كه در سال های گذشته داشته بحث ارتقای كیفی فضاهای شهری را در مقیاس های مختلف در دستور كار خود قرار داده است.
وی اضافه كرد: هدف از انجام چنین فعالیت هایی اجرای كارهای بزرگ برای كلانشهر تهران بوده است.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به نگاه سیاست گذار كمیته معماری و طرح های شهری و شورای شهر درباب توجه به حضور مردم در شهر اشاره كرد: این نگاه سبب شده كه به دنبال اجرای موضوعات جدیدتری برای شهر تهران باشیم.
جعفری با اشاره به اینكه نگاه طراحان معماری، بحث مشاركت و موضوعات اقتصادی همگی در كنار یكدیگر مقرر است، تبدیل به یك پروژه شود، اظهار داشت: معتقدم با به ثمر نشستن همه این لایه ها در كنار یكدیگر شاهد یك اتفاق جدید در شهر تهران باشیم.


منبع:

1398/08/22
19:20:59
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: آموزش , طراحی , مد , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی