دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی مطرح كرد

عرضه جدیدترین بازی های رومیزی ایرانی در جشنواره اسباب بازی

عرضه جدیدترین بازی های رومیزی ایرانی در جشنواره اسباب بازی به گزارش دست و هنر دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی اظهار داشت: بازی های رومیزی (بُردگیم ها) در این دوره بطور ویژه مورد توجه سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محسن حموله، دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی با اشاره به این كه بازی های رومیزی در سال های اخیر در سطح جهان مورد استقبال قرار گرفته و در صنعت اسباب بازی، یكی از شاخه های مهم و جدی تبدیل گشته، توضیح داد كه بر طبق سیاست های جشنواره ی ملی اسباب بازی، در این دوره بحث طراحی اسباب بازی و معرفی افراد جوان و خلاق جزو اولویت های كار بوده است.
دبیر پنجمین جشنواره اسباب بازی اظهار داشت: با عنایت به عدم رعایت حق نشر (كپی رایت) در صنعت اسباب بازی ایران، بیشتر تولیدات، الگوگرفته از نمونه های خارجی است. بدین سبب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان پس از جشنواره ی چهارم، یكی از سیاست های كاری خودرا به توجه ویژه به طراحی اسباب بازی و كپی رایت آن معطوف كرد.
به گفته مدیركل سرگرمی های سازنده های كانون، با همین هدف بود كه دومین رویداد ملی ایده بازار انجام شد و در گام اول ۱۲۰ نفر در سامانه ی این رویداد، طرح ها و ایده هاشان را ارائه كردند، و در نهایت ۴۰ نفر برای آموزش تخصصی از طرف اساتید این حوزه انتخاب شدند كه در پایان، بعد از برگزاری كارگاه ها و نشست های آموزشی، ۲۰ طرح برگزیده به مرحله ی ماكت سازی رسید.
او توضیح داد: كه این نمونه های برگزیده، در پنجمین جشنواره ی ملی اسباب بازی، پیش روی سرمایه گذاران و تولیدكنندگان قرار خواهد گرفت كه به نوبه ی خود، ممكنست به انتخاب و سرمایه گذاری برای تولید انبوه برسد، درعین حال به قول حموله، بعضی از این طرح های ماكت شده، حتی قبل از جشنواره ی پنجم به مرحله ی تولید انبوه رسیده است.
محسن حموله با اشاره به صنعت بازی های رومیزی، اظهار داشت: از میان آثار برتر دومین رویداد ایده بازار، ۷ اثر در دایره ی بازی رومیزی/ بردگیم است كه در این دوره، با عنایت به سیاست گذاری های خاص برای این حوزه، شاهد اتفاق های خوبی در زمینه ی سرمایه گذاری خواهیم بود.
علاقه مندان به بازی های رومیزی می توانند در ایام جشنواره در بخش نمایشگاه ترویجی از نزدیك شاهد این نمونه های ایرانی باشند و ضمن بازی با آن، با دنیای بازی های رومیزی آشنا گردند.
دبیر پنجین جشنواره ملی همین طور آگاهی داد كه امسال با برخی نهادها هماهنگی هایی انجام شده كه در صورت نهایی شدن، در بعضی از مكان های عمومی، بازی های رومیزی تعبیه شود تا هم امكان بازی و آشنایی مردم با آنها پدید آید، هم امكان خرید از طرف مردم و نیز سرمایه گذاران و تولیدكنندگان بیشتر فراهم گردد.
ولی اضافه كرد: هماهنگی خوبی با شورای همكاری مراكز بازی رومیزی از طرف دبیرخانه ی جشنواره صورت گرفته كه تا با حضور متخصصان و تولیدكنندگان این بازی ها، عموم مردم هرچه بیشتر با این صنعت سرگرمی آشنا گردند.
امسال علاوه بر حضور در بخش ترویجی، تولیدكنندگان این بازی ها در بخش نمایشگاه تخصصی نیز آثار خودرا به فروش می رسانند.
پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی از ۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می گردد.


منبع:

1398/09/05
20:39:01
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: آثار , آموزش , اسباب بازی , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی