دیوار سفارت ایتالیا بار دیگر نقاشی شد

دیوار سفارت ایتالیا بار دیگر نقاشی شد به گزارش دست و هنر سفارت ایتالیا در ایران كه تصمیم دارد در یك پروژه فرهنگی با همكاری مشترك میان هنرمندان ایرانی و ایتالیایی و عرضه آثار آنها روی دیوار خارجی این سفارت­خانه به زیباسازی شهر تهران و پیوند هنر دو كشور كمك نماید، عصر امروز (۷ آذر ماه) دومین آثار این پروژه را با حضور تعدادی از چهره­ های فرهنگی و هنری رونمایی نمود.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، مراسم رونمایی از اثر دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی عصر روز پنجشنبه (۷ آذر ماه) در سفارت ایتالیا در تهران برگزار گردید. این پروژه حاصل همكاری مشترك میان كسرا رفیعی و ماركو اوگو (Marco ugo) است كه مقرر است به مدت ۲ ماه روی دیوار خارجی سفارت ایتالیا به معرض نمایش گذاشته شود. این دومین همكاری مشترك میان دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی به حساب می آید.
در ابتدای این مراسم كه با حضور بعضی از چهره های فرهنگی و هنری ایرانی و ایتالیایی برگزار شده بود، جوزپه پرونه _ سفیر ایتالیا_ ضمن خوشآمدگویی در سخنانی كوتاه درباره اهداف شكل گیری این پروژه هم توضیحاتی عرضه داد.
او تصریح كرد كه این پروژه فقط نمایش دو اثر هنری نیست بلكه از مهمترین دستآوردهای اجرای این برنامه این است كه دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی بتوانند در كنار هم كار كنند و از این همكاری لذت ببرند تا از این طریق تجربه های جدید آورند و دوستی هایشان گسترش پیدا كند.
وی همینطور درباره سبك كاری این دو هنرمند توضیحاتی را عرضه داد.
كسرا رفیعی هم در سخنانی بیان كرد: این ۱۰ روزی كه در كنار ماركو كار می كردیم، تجربه بسیار جالی بود. ما زبان مشتركی نداشتیم و هنر توانست این فاصله را میان ما پر كند.
ماركو كه بعنوان هنرمند ایتالیایی با این پروژه همكاری داشت، اظهار نمود كه قبل از آغاز این پروژه با خاورمیانه و بخصوص كشور ایران آشنایی داشته و انجام این كار مشترك را تجربه ای جالب برشمرد.
در بخش پایانی مراسم از دو اثر خلق شده توسط دو هنرمند ایرانی و ایتالیایی رونمایی گردید.1398/09/08
10:31:30
5.0 / 5
4129
تگهای خبر: آثار , جشن , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی