معاون وزیر ارشاد:

حلقه مفقوده دولت اطلاع رسانی است

حلقه مفقوده دولت اطلاع رسانی است به گزارش دست و هنر ایسنا/بوشهر معاون وزیر ارشاد عنوان كرد: اطلاع رسانی علاوه بر اینكه قشری از مردم را به خود مرتبط می كند باعث شفافیت عملكرد دولت هم می شود، در واقع دولت تلاش می كند و خدمت رسانی می كند ولی متاسفانه حلقه مفقوده آن اطلاع رسانی است.


لادن حیدری ظهر امروز در شورای اطلاع رسانی استان بوشهر اظهار داشت: امروزه بیشتر فعالیت ها منوط به تبادل اطلاعات است، بخشی روزنامه نگاران و اصحاب فرهنگ و هنر و بخش دیگری كه نیازمند تبادل اطلاعات برای كارهای خود هستند. در كشور ما هم سال هاست كه دسترسی آزاد به اطلاعات به تصویب رسده و وزارت فرهنگ متولی آن است.
وی اظهار نمود: آزادی اطلاعات به جستجو، انتقال، انتشار، دریافت آزادانه اخبار و اطلاعات برمی گردد و حقوق شهروندی جدید هم بر سه پایه اقتصاد آثار، حقوق بشر و دموكراسی مستقر است كه ركن شاخص دموكراسی را چرخش آزاد اطلاعات می دانند. و از این بابت كشور ایران سال هاست كه به این مساله مقلد شده و برای تبادل اخبار و اطلاعات و پاسخگویی به مردم خودرا در معرض امتیاازدهی و سوال و جواب مردم قرار داده است.
این مسئول اشاره كرد: باآنكه این فرهنگ هنوز در دستگاه های اجرایی بطور كامل نهادینه نشده اما پیش بینی شده اس و بنظر می رسد كه در سال های آتی با گستره رسانه ها دولت بیشتر از پیش مكلف به پاسخگویی خواهد بود.
به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ارشاد اشاره كرد: اطلاع رسانی علاوه بر اینكه قشری از مردم را به خود مرتبط می كند باعث شفافیت عملكرد دولت هم می شود. در واقع دولت تلاش می كند و خدمت رسانی می كند ولی متاسفانه حلقه مفقوده آن اطلاع رسانی است.

شفافیت سبب می شود فساد به حداقل برسد
حیدری عنوان كرد: عملا دولت هایی كه بر مبحث اطلاع رسانی تمركز نكرده و توجهی به این مساله نداشته باشند در بحث رضایتمندی مردم لطمه بیشتری می خورند. یعنی اگر مردم از كلیه اتفاقات و اقدامات در دستگاه های اجرایی، وظایف به انجام رسیده، نارسایی ها و موانعی كه برای انجام وظایف وجود دارد ناآگاه باشند، مسلما دولت نخواهد توانست رضایتمندی مردم را جلب نماید.
وی افزود: عملكرد اطلاع رسانی، شفافیت و عرضه كارنامه واقعی دستگاه ها سبب می شود كه فساد به حداقل برسد، جریان آزاد اطلاعات بوسیله رسانه ها مبادله شود، اعتماد مردم افزایش پیدا كند و دولت پاسخگو باشد.
معاون وزیر ارشاد اشاره كرد: امروزه دسترسی آزاد به اطلاعات یك حق است، و مردم در قبال این حق اجازه مطالبه از دولت دارند و دولت تكلیف به پاسخگویی دارد. خوشبختانه دولت در اطلاع رسانی اهتمام كافی به خرج داده است، و مردم در جریان كار و همكاری دولت با مردم و عرضه خدماتشان قرار می گیرند.
این مسئول تصریح كرد: در جلسه امروز به واقع علاوه بر گزارش فعالیت ها و عملكرد دستگاه ها و با تاكیدات دكتر خورشیدی، معاون استاندار بوشهر، جلسه امروز را فراتر از شورای اطلاع رسانی دیدم، یعنی بنظر می رسد كه یك شورای همفكری و یك اتاق فكر است كه علاوه بر اطلاع رسانی به عموم مردم رسالت تبادل اطلاعات را بر عهده دارد و دقیقا راهكارهای خوبی اتخاذ می شود و هم افزایی دستگاه ها را باعث می شود.
لادن حیدری اظهار نمود: از همكاری دكتر كشمیری، و دوستان دانشگاه علوم پزشكی به سبب اعتماد به جامعه بانوان و استفاده از توانمندی این قشر از جامعه در مناصب مدیریتی قدردانی می كنم، امیدوارم كه نتایج این اعتماد در عملكرد بانوان نمود بیشتری یافته و رضایتمندی را هم به دنبال داشته باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ارشاد اشاره كرد: اگر به برابری جنسیتی قائل نباشیم به عدالت جنسیتی قائل هستیم و اعتقاد داریم كه ثمرات این اعتماد در كوتاه مدت عاید دستگاه ها و دولت خواهد شد.1398/09/24
22:47:17
5.0 / 5
4227
تگهای خبر: آثار , خدمات , دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی