برگزاری نشست علمی همزمان با جشنواره مد و لباس فجر

برگزاری نشست علمی همزمان با جشنواره مد و لباس فجر به گزارش دست و هنر ۱۲ نشست علمی تخصصی هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد.به گزارش دست و هنر به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، ۱۲ نشست تخصصی در بهمن ماه و پیش از آغاز هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر برپا می گردد.
قرار است این سلسله نشست ها با حضور اساتید برجسته هنر صنعت مد و لباس و بیشتر با رویكرد موضوعی لباس اقوام، كارآفرینی در عرصه پوشاك و طراحی و ساخت زیورآلات اسلامی برگزار گردد.
حضور در این نشست ها برای كلیه طراحان، تولیدكنندگان، اساتید دانشگاه، صاحبان برند و علاقه مندان به عرصه مد و لباس مجانی است.
از جمله موضوعات نشست های دوره گذشته جشنواره مد و لباس فجر می توان به نشست هایی چون نقد و بررسی صنعت پوشاك، معرفی ظرفیت های فرهنگی و بومی هنر ایرانی و كاربرد آن در طراحی لباس، معرفی چرخه های صنعتی و فناوری جدید دوخت لباس، بازاریابی و كارآفرینی در پوشاك، پژوهش در پوشاك، شناخت و كاربرد رنگ در طراحی لباس، بهداشت و پوشاك، شناخت او كاربرد پارچه در طراحی لباس، زیبایی شناسی پوشاك از نظر علمی، بررسی قابلیت ها و صدمه های صنایع وابسته به حوزه پوشاك و منسوجات، استراتژی طراحان در فضای كسب و كار و صنعت و روش تحقیق در پوشاك اشاره نمود.
زمان و مكان برگزاری سلسله نشست های تخصصی هفتمین جشنواره مد و لباس فجر متعاقباً اعلام می گردد.
زمینه سازی برای ورود مفاهیم علمی و پژوهش های تخصصی و میان رشته ای به عرصه مد و لباس و فراهم كردن بستر آشنایی با تحولات مد و پوشاك در جهان، مدسازی، بكارگیری و اشاعه نمادها، نشان ها و مولفه های هویت ـ اسلامی، ایرانی در عرصه مد و لباس و سبك زندگی و كاربردی­كردن آثار برگزیده و هدایت بازار پوشاك به سمت تولید داخلی و تشویق مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و تقویت اقتصاد مقاومتی با تولید اشتغال پایدار، ارج نهادن به چهره های ماندگار هنر، مد و صنعت لباس و نساجی و تشویق طراحان مستعد و تجلیل از دست اندركاران موفق صنعت نساجی و تولید پوشاك داخلی همچون اهداف هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر است.
هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، به همت كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور از ششم تا سیزدهم اسفندماه ۹۶ همزمان در تهران و چندین استان كشور برگزار می گردد
 

1396/10/25
15:10:48
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: جشن , جشنواره , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی