برای نخستین بار صورت می گیرد

سفر اسباب بازی ها با تماشاخانه سیار كانون به سیستان و بلوچستان

سفر اسباب بازی ها با تماشاخانه سیار كانون به سیستان و بلوچستان دست و هنر: تماشاخانه سیار كانون پرورش فكری به مناسبت برگزاری پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی در مسافرت به استان سیستان و بلوچستان به بازی خانه مجهز شد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، تماشاخانه سیار كانون «پیك امید» كه تا قبل از این كارهایی همچون نمایش فیلم، نمایش های عروسكی، قصه گویی، كتاب خوانی، شعرخوانی و… را در مسافرت به استانها، شهرها و روستاهای كم برخوردار انجام می داد، به مناسبت پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی نیز به بازی خانه مجهز شد.
این بازی خانه كه شامل بازی های دیجیتالی، گروهی و رومیزی است برای نخستین بار در مسافرت تماشاخانه سیار كانون به «هفت شهر» از شهرهای استان سیستان و بلوچستان رونمایی می شود.
برنامه های فرهنگی تماشاخانه سیار كانون در مسافرت هشت روزه از روز شنبه هفتم تا روز یك شنبه پانزدهم دی ۱۳۹۸ به استان سیستان و بلوچستان در دو بخش صورت می گیرد.
در برنامه صبح، مسابقات دانش آموزی در حوزه بازی های دیجیتالی، گروهی رومیزی انجام می شود و در برنامه شب، فیلم ها و انیمیشن های تازه كانون همچون «گرگم و گله می برم» امیرهوشنگ معین، «زری زری كاكل زری» مهین جواهریان و «ضربه فنی» غلامرضا رمضانی به همراه انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به كارگردانی اشكان رهگذر برای كودكان، نوجوانان و خانواده هایشان به نمایش درمی آید.
پس از نمایش این فیلم ها و انیمیشن ها مسابقه هایی با سوژه شاهنامه برای بچه ها برگزار می گردد كه برندگان این مسابقه جوایز خودرا دریافت می كنند.
بر همین اساس، زابل، زاهدان، بنجار، خاش، ایرانشهر، نیكشهر و چابهار از شهرهای استان سیستان و بلوچستان هستند كه تماشاخانه سیار كانون در آنها توقف خواهد داشت و با برنامه ریزی كانون، كودكان و نوجوانان ساكن روستاها و حاشیه نشینان این هفت شهر نیز از این برنامه ها بهره مند خواهند شد.
این فعالیت ها با همكاری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و مؤسسه فرهنگی انجام می شود. تماشاخانه سیار كانون از سال ۱۳۵۱ تابحال كارهای فرهنگی در مناطق كم برخوردار كشور انجام می دهد.


منبع:

1398/10/07
20:51:34
5.0 / 5
4233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی