اسباب بازی های جدید رونمایی شدند

تجارت همراه با بازی های رومیزی، فكری و سرگرمی

تجارت همراه با بازی های رومیزی، فكری و سرگرمی دست و هنر: آیین رونمایی از پنج محصول اسباب بازی های تازه تولید شده در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی كانون اجرا شد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، آئین رونمایی از پنج محصول اسباب بازی های تازه تولید شده با عنوان های «كامیون حمل زباله»، «اوستا بنا»، «ركب»، «صد دروازه» و «آبینوس» در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی اجرا شد.
محمد پناهی تولیدكننده اسباب بازی درباره محصولاتش اظهار داشت: نزدیك به ۴۵ سال است كه فعالیت در حوزه اسباب بازی داریم.
كامیون حمل زباله؛ كاركرد آموزشی برای كودكان
او درباره اسباب بازی كامیون سطل زباله اضافه كرد: نزدیك به سه سال است كه این محصول وارد خط تولید شد، با طراحی این اسباب بازی بیشتر قصد داشتیم بهبود شرایط اجتماعی را آموزش دهیم تا كودكان جمع آوری زباله را یاد بگیرند و این كامیون به شكلی است كه تمام مكانیزم نمونه واقعی را دارد. به صورتی این محصول كامیون زباله حس مسئولیت پذیری را در كودكان تقویت می كند.
پناهی در ادامه بیان كرد: با عنایت به اینكه این محصول نمونه برداری از محصول خارجی است اما كوشیدیم تغییراتی را در طراحی ایجاد نماییم برخی قسمت ها را به كامیون اضافه كردیم و در تنوع رنگی هم توانستیم تغییرات محدودی اعمال نماییم.
مهدی نژاد در تحلیل این محصول اسباب بازی اظهار داشت: بطور قطع این اسباب بازی از لحاظ آموزشی برای كودكان مناسب می باشد و این كالا از همه لحاظ برای كودكان جذابیت دارد.
«اوستا بنا» اسباب بازی سنتی همدان
مهدی رحمان پور تولیدكننده و طراح اسباب بازی درباره محصولی سنتی همدان با نام «اوستا بنا» كه بازتولید كرده است، اظهار داشت: تصمیم گرفتیم محصولات مان را با مواد اولیه و موادی از طبیعت و گل رس بسازیم تا جنس آن سفال ساخته شود. این اسباب بازی رده سنی ندارد و كودكان و نوجوانان و حتی جوانان هم می توانند بازی كنند.
این طراح اضافه كرد: ما در بسته بندی برای ساخت سفال، آجرهای كامل، نیمه، چارك، سقف و نیمه هلال گذاشتیم تا كودكان بتوانند با آن بنا را بسازند و حتی مصالح ساختمانی و لوازم جانبی هم در بسته وجود دارد.
«ركب» بازی فكری و سرگرمی
علی سلامتی طراح و تولیدكننده بازی «ركب» درباره فعالیت هایش در حوزه محتوای بازی های فكری و رومیزی اظهار داشت: بازی ركب نمونه برداری شده از طرح بازی سرگرمی فرانسوی است زمانی كه بازی اصلی را دیدم تصمیم گرفتم نمونه فارسی شده اش را تولید نماییم. به طراح اصلی این بازی ایمیل زدم و به صورتی برای رعایت حق كپی رایت باید این كار را انجام می دادیم كه طراحش با نمونه فارسی مشكل نداشت.
آریا ذوقی منتقد و كارشناس درباره بازی ركب اظهار داشت: این بازی كیفیت و هنرش نسبت به نمونه های مشابه بسیار بالا است و نوع بازی بر تعداد بازی كنندگان هم تغییرهای خاصی دارد كه موجب جذابیت بازی می شود. البته در برش كارت ها كمی ضعف وجود دارد كه من احساس می كنم این ضعف های كوچك به سبب ایجاد تعادل قیمت و كیفیت است.
«صد دروازه»، مدیریت تجارت ادویه
فرزان قاسملو طراح و تولیدكننده درباره بازی صد دروازه اظهار داشت: این بازی برگردان بازی سی ان شی است كه تماماً سعی كردیم برگردان درست و صحیحی داشته باشیم. صد دروازه اسم قدیمی دامغان و جاده ابریشم بوده است كه بازی حول محور تجارت ادویه می گذرد. این بازی به صورتی خرید و فروش ادویه است و بازی كنندگان می توانند با كارت ها و نوع خرید و فروش، امتیاز كسب كنند و هر كسی امتیاز بیشتری كسب كند برنده صد دروازه خواهد شد.
او افزود: ما در نوع طراحی كوشیدیم گریزی به تاریخ ایران داشته باشیم تا بازی را كاملاً ایرانیزه نماییم. تا مخاطب ایرانی بتواند به خوبی با این بازی ارتباط برقرار كند.
ذوقی درباره مكانیزم مدیریت تجارت و برنامه است، بیان كرد: به نظر من قرابت خوبی با نسخه ایرانی دارد اما اگر كارت های موجود این بازی انعطاف پذیری، هنری تر و گرافیك بهتری داشت، بطور قطع تأثیرگذاری خوبی داشت.
«آبینوس»، جنگ هیولا و دزدان دریایی
رضا رضایی نصیر طراح و تولید محتوای اسباب بازی، درباره بازی رومیزی و بردگیم اظهار داشت: برند ما نزدیك به ۴۰ بازی رومیزی تولید كرده و آبینوس آخرین محصول تولید شده ما است. اسم آبینوس هیچ معنایی ندارد و بیشتر یك نوع پیش بینی در جنگ های دریایی است.
ذوقی، درباره بازی آبینوس اظهار داشت: پیش بینی بازی به شكلی است كه مخاطب خیلی شاید نتواند با بازی ارتقای برقرار كند. من احساس می كنم طرح اولیه این بازی كه خارجی است از این نمونه فارسی شده بهتر است و نقد من بیشتر بر روی این اثر به خاطر عنوان نشدن نام طراح است كه ای كاش قید كنند.


منبع:

1398/10/13
12:03:40
5.0 / 5
4172
تگهای خبر: آموزش , اسباب بازی , بازی , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی