رئیس دپارتمان اسباب بازی اتحادیه صنف خرازی مطرح كرد

آشنا كردن كودكان با اسباب بازی های بومی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی

آشنا كردن كودكان با اسباب بازی های بومی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دست و هنر: مهرداد كریمی اظهار داشت: باید با ایجاد آتلیه ای بزرگ و اتاق فكرهایی با حضور متعهدین و متخصصین دست به تولید اسباب بازی هایی بزنیم كه كودك بتواند به خلاقیت هایی برسد


به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، مهرداد كریمی رئیس دپارتمان اسباب بازی اتحادیه صنف خرازی در مورد تولیداتی كه هم منافع تولید كننده را تأمین می كند هم مصرف كننده با امنیت خاطر برای كودكش خرید می كند، اظهار داشت: تولید كننده اسباب بازی ایرانی برای تولید شایسته است، بر روی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی كار ویژه انجام دهد، این مهم احتیاج به طراحی افراد متخصص در حوزه طراحی فرهنگ، روانشناسی و جامعه شناسی دارد تا با بومی سازی اسباب بازی بتوان كودك را با فرهنگ غنی ایران اسلامی آشنا كرد. وی ادامه داد: برای تولید اسباب بازی كه از سویی قادر باشد زمینه ای گسترده برای پرورش ذهنی، روحی و مهارتی كودكان و نوجوانان فراهم سازد و هم ابعاد مهمی از فرهنگ كشور و سرزمین مادری را در عمق خود بومی سازی كند، نیاز به ایجاد استودیوهای طراحی و اتاق فكرهای ساخت اسباب بازی و طراحان متعهد به آرمان های انقلاب اسلامی داریم. كریمی افزود: باید با ایجاد آتلیه ای بزرگ و اتاق فكرهایی با حضور متعهدین و متخصصین دست به تولید اسباب بازی هایی بزنیم كه كودك بتواند به خلاقیت هایی دست یابد؛ اسباب بازی هایی كه در روح و روان كودك امید و آرامش را نهادینه كند.
وی تصریح كرد: در این اتاق فكرها می توان با طراحی بازی های مناسب شناختی، مهارتی، ورزشی، ذهنی و… جامعه سالم تری را برای فرزندان این مرز و بوم رقم بزنیم و بعد از نمونه سازی طرح ها را در اختیار تولید كنندگان قرار دهیم و در كنار تولید برای توزیع كنندگان، فروشندگان، مربیان و خانواده ها كارگاه هایی آموزشی همراه با نشاط برگزار نماییم. رئیس دپارتمان اسباب بازی اتحادیه صنف خرازی افزود: تنها راه رهایی از این وضع موجود، حضور و همراهی پررنگ نیروهای متعهد و حمایت مقام معظم رهبری از آن است. این گونه است كه به لطف خداوند و عشق دوستداران كودك، می توانیم آینده ای پر از امید به زندگی، نشاط، مهربانی و عشق برای نسل آینده كشور به ارمغان آوریم.

1398/10/15
13:21:25
5.0 / 5
4504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی