فاضل نظری مطرح كرد؛

مفهوم اسباب بازی برای خانواده ها جدی تر شده است

مفهوم اسباب بازی برای خانواده ها جدی تر شده است به گزارش دست و هنر مدیرعامل كانون پرورش فكری در مراسم اختتامیه جشنواره اسباب بازی اظهار داشت: این روزها بچه ها از اسباب بازی ها خیلی چیزها یاد می گیرند و مفهوم اسباب بازی هم برای خانواده ها جدی تر شده است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی، عصر امروز چهارشنبه ۱۱ دی با حضور فاضل نظری مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، محسن حموله دبیر جشنواره و تولیدكنندگان و طراحان اسباب بازی در محل كانون پرورش فكری اجرا شد.
نظری در این مراسم اظهار داشت: شاید مكان جشنواره را تغییر دهیم. الان جشنواره ملی اسباب بازی به درجه ای از بلوغ رسیده كه باید لباس جدیدی را برای این نوجوان تدارك دید. خوشحالم در حالی با هم صحبت می نماییم كه نگاه به اسباب بازی تغییر كرده و به تأثیر آن نگاه می كنند. اسمی كه روی هر پدیده ای می گذاریم به رشد یا افول آن منجر می شود و كلمه اسباب بازی دیگر در جامعه ما به معنای پیش پا افتاده نیست.
وی اضافه كرد: باید به اسباب بازی به معنای عامل فرهنگی دقت كنیم كه بچه های ما را رشد می دهد برای اینكه كتاب و وسیله های آموزشی در دهه های قبل بودند. امروز یك اسباب بازی به بچه های ما صبر را یاد می دهد در صورتیكه آموزش و پرورش نمی تواند این كار را انجام دهد این صبوری باید در جایی تمرین شده باشد و بچه هایی كه با اسباب بازی صبوری را تمرین می كنند، می آموزند با صبر به نتیجه می رسند حالا هر قدر به آنها بگوییم الصبر مفتاح الفرج، صبوری را یاد نمی گیرند اما می بینیم كه مفهوم اسباب بازی برای خانواده ها جدی تر شده است.
مدیرعامل كانون پرورش فكری در ادامه اظهار داشت: استقبالی كه از جشنواره ملی اسباب بازی به عمل آمد، نشان داد این مفهوم برجسته تر می شود كانون پرورش فكری خودرا متولی اسباب بازی می داند و به تولید كنندگان اسباب بازی كمك می نماید نه این كه با آنها رقابت داشته باشد. بدون شك كانون ایده بازارش را توسعه می دهد و از همه كسانی كه در این عرصه علاقمند هستند می خواهم به ایده بازار كانون فكر كنند و آثارشان را برای این بخش بفرستند تا نخستین قدم های تجاری سازی ایده هایشان برداشته شود.
نظری درانتها اظهار داشت: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان می كوشد هم خودش هم شریكانش را به ایده بازار دعوت كند، همین طور از جناب حموله بعنوان دبیر ششمین دوره بعدی جشنواره ملی اسباب بازی می خواهم كارهای برگزاری ششمین دوره را آغاز كند.


منبع:

1398/10/15
19:53:53
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: آثار , آموزش , اسباب بازی , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی