تعطیلی برخی از نمایش های روی صحنه برای همدردی

تعطیلی برخی از نمایش های روی صحنه برای همدردی دست و هنر: برخی از گروه های نمایشی امشب ـ یكشنبه 22 دی ماه ـ اجرای خودرا برای همراهی با مردم سوگوار كشورمان تعطیل می كنند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، وقتی نمایشی اجرای خودرا شروع كرد تنها در یك صورت است كه بازیگرش می تواند روی صحنه نرود؛ زمانی كه دیگر زنده نباشد چونكه احترام به تماشاگر، اصل اول تئاتر است و صحنه، گفتمان مشتركی است میان بازیگر و تماشاگر.
امشب اما برخی از گروه های نمایشی بهتر دیدند به شكلی دیگر به تماشاگران خود احترام بگذارند و این گفتگو را از جنسی دیگر تعریف كنند.
آنان ترجیح دادند برای همراهی با مردم سوگوار كشورشان، به مدت یك شب اجرای خودرا تعطیل كنند. هرچند بعضی از گروه های نمایشی فردا شب را هم تعطیل كرده اند. مسلم است كه این تعطیلی، نتیجه تصمیم خود گروه هاست.
منیژه محامدی كه نمایش «سقوط در كوه مورگان» را در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه دارد، در جملات كوتاهی به ایسنا اظهار داشت: ما فعلا اجرای امشب خودرا تعطیل كرده ایم. دوست داریم كه همدردی خودرا به این شیوه با هموطنان مان نشان دهیم. به ویژه اینكه نمایش ما لبخند كمرنگی هم بر لب تماشاگر می آورد و فكر می نماییم مردم ما این روزها حال چندان خوشی ندارند كه بتوانند لبخندی به لب بیاورند. بدین سبب با اینكه در مدت اجرای مان با چندین تعطیلی رو به رو بوده ایم، ترجیح دادیم امشب هم در كنار مردم باشیم و روی صحنه نرویم.
گروه اجرایی نمایش «فرانكشتاین» به كارگردانی ایمان افشاریان در تالار اصلی تئاتر شهر، دیگر گروهی هستند كه اجرای امشب خودرا تعطیل كرده اند. همچنان كه قطب الدین صادقی هم از اجرای امشب نمایش «چنور» در تالار چهارسو صرف نظر كرده است.
تئاتر مستقل هم این روزها میزبان دو اثر نمایشی است و هر دو اجرای خودرا تعطیل كرده است. «بیگانه در خانه» به كارگردانی محمد مساوات و «ولپن» كار مهدی كوشكی، دو اثری هستند كه این روزها در این تئاتر اجرا دارند و هر دو نمایش امشب اجرای خودرا لغو كرده اند.
در پردیس تئاتر «شهرزاد» هم گروه های اجرایی دو نمایش «ماسك» به كارگردانی بهزاد اقطاعی و «تولد بازی» كار كیمیا كاظمی امشب روی صحنه نخواهند رفت. نمایش «ماسك» فردا دوشنبه 23 دی نیز اجرا ندارد.
رضا رشادت كه با اجرای نمایش «نیم فاصله» میهمان تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان است نیز مانند تعدادی دیگر از همكارانش ترجیح داد امشب نمایش خودرا روی صحنه نبرد.
سهراب سلیمی كارگردان نمایش «آقای اشمیت كیه» كه هم اكنون در تالار استاد «جوانمرد» خانه تئاتر روی صحنه است هم اجرای این نمایش را به مدت دو شب تعطیل كرده است و این اثر نمایشی روزهای 22 و 23 دی ماه اجرایی نخواهد داشت.
همین طور برمبنای اخباری كه در فضای مجازی انتشار یافته است، اجرای نمایش های «من یه زنم صدم رو می شنوین» كار كاملیا غزلی، «ملكوت» كار رامتین راشوند، «سه تفنگدار و یكی» به كارگردانی مهدی شاه حسینی، «پونز» كار صحرا فتحی، «فراكتال» كار مهدی سقا، «جان و جو» به كارگردانی محمدرضا چرختاب، «مسكو فلكه باغشاه» به كارگردانی عطا كشاورز جود، «شصت دقیقه منهای یك»كار سعید عسگریان، «دزدان شماره 43 » كار شاهین صادقیان، «سوگلی» به كارگردانی نگار چگنی، «پاتوق» كار مهدی پاشایی و «مدرسه پینوكیو» كار آرش سنجابی، دیگر نمایش هایی هستند كه امشب (22 دی ماه) اجرا نمی شوند.
منبع:

1398/10/22
16:01:24
5.0 / 5
4324
تگهای خبر: بازی , بازیگر , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی