ترامپ سوژه هنر شد، یك اثر هنری زشت!

ترامپ سوژه هنر شد، یك اثر هنری زشت! به گزارش دست و هنر می خواهید بدانید در سر «ترامپ» چه می گذرد؟ « كالم مورتون» ـ یك هنرمند تجسمی ـ مجسمه ای از سر رئیس جمهور ایالت متحده آمریكا را بعنوان یك اثر هنر عمومی خلق كرده است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، این اثر هنری كه حدود سه متر ارتفاع دارد و از فایبرگلس و چوب ساخته شده، یك مجسمه توخالی است كه بازدیدكنندگان می توانند وارد آن شده و داخل آن بنشینند.
این اثر هنری كه در حقیقت آمیزه ای از مجسمه سازی و معماری است، به نحوی ساخته شده كه به نظر می آید از زمین خارج شده و نیمكتی برای نشستن را در خود جای داده است كه گویی در شعله های عظیم آتش محاصره شده است.
از زمانی كه این اثر برای اولین بار در «سیدنی» رونمایی گردید، در میان كاربران اینستاگرام محبوب شد و سپس به ایالت «كوئینزلند» منتقل شد. روز چهارشنبه هم از این اثر در ایالت « ویكتوریا» در نزدیكی گالری «بلرت» رونمایی گردید.
«مورتون» كه یك استاد دانشگاه «مانش» و از هنرمندانی است كه در بزرگ ترین موسسه های هنری استرالیا و جهان نمایشگاه برپا كرده است، می گوید: این اثر را در واكنشی به شرایط سیاسی كنونی خلق كرده است.
این هنرمند در گفت وگویی با گاردین استرالیا بیان نمود: «می دانم كه این، یك اثر هنری زشت و سطحی است و تا حدودی به خود « ترامپ» شباهت دارد. این یك اثر چالش برانگیز به حساب می آید.»


«مورتون» اضافه كرد: «این اثر هنری همزمان با آتش سوزی های استرالیا در این مكان رونمایی می شود. آتش استرالیا را فرا گرفته است. ترامپ می تواند یكی از افرادی باشد كه با انكار تغییرات اقلیمی، این شرایط را به وجود آورده است. ما در مقطعی از زمان قرار داریم كه باید نظاره گر جهان باشیم. ما در لایه ای از دود زندگی می نماییم.»
این هنرمند در پاسخ به این سؤال كه نظر یكی از طرفداران ترامپ درباره این اثر هنری او چه می تواند باشد اظهار داشت: «كسانی كه از « دونالد ترامپ» خوششان می آید دیوانه هستند.»
«مورتون» بیان كرد، قصد نداشته اثری را خلق كند كه تصاویر آن به سرعت در صفحات مجازی دست به دست شود.
این هنرمند بیان نمود: «من مردم را وادار نمی كنم چه دیدگاهی نسبت به این اثر داشته باشند. هر شخصی می تواند دیدگاه خودش را نسبت به این اثر داشته باشد.»1398/10/25
16:39:39
5.0 / 5
5053
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی