شفاپور خبر داد؛

صدور مجوزهای رویدادهای مد از سرگرفته شد

صدور مجوزهای رویدادهای مد از سرگرفته شد دست و هنر: دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس از آغاز باردیگر اعطای مجوز رویدادهای مد در كشور آگاهی داد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، سیده مرضیه شفاپور دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به توقف پنج ماهه صدور مجوز برگزاری رویدادها و ایونت های مد در كشور، از آغاز صدور این مجوزها آگاهی داد و اظهار داشت: فعالیت در كارگروه را زمانی آغاز كردم كه توقفی پنج ماهه در صدور مجوزها وجود داشت و از آنجایی كه این وقفه، به جامعه فعالان مد و لباس ضربه زده، صدور مجوزها باردیگر شروع شده است.
وی اضافه كرد: اقداماتی كه در چهارچوب قانون برای این كارگروه تعیین شده، باید اجرایی شود. بعنوان فردی كه ۲۶ سال است در زمینه مسائل فرهنگی كار می كنم، اعتقاد دارم باید مردم و هنرمندان را در چهارچوب قانون ببینیم و ضمن اعطای مجوز به كارهای هنری از هنرمندان حمایت های معنوی و تا حد ممكن مادی داشته باشیم. همه فعالان عرصه مد و لباس، باید از تسهیلات و امكاناتی كه كارگروه مد و لباس ارائه می كند، استفاده كنند. همه ما ایرانی هستیم، ایران را دوست داریم و بر طبق قانون كار می كنیم؛ همه طیف های فكری در چهارچوب قانون برای ما برابر هستند و طرح ها و كارهای افراد است كه شایستگی های حرفه ای آنها را نشان میدهد.
دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس افزود: همزمان با صدور باردیگر مجوزها نظارت بر ایونت ها و رویدادهای مد نیز طبق قانون در حال انجام می باشد. تیم رصد كارگروه را قوی تر كرده ایم و هر برنامه ای مجوز فعالیت را دریافت می كند، روز پیش از رویداد كد شیمای طرح ها كه نشان دهنده اصالت طرح ها است بررسی می شود و در طول برنامه نیز ناظر كارگروه در نمایشگاه ها و رویدادها حضور دارد.
وی به فرصت تاریخی كه با كاهش و قطع واردات لباس های خارجی و قاچاق پوشاك به كشور برای تولید كنندگان و طراحان داخلی ایجاد شده، اشاره نمود و اظهار داشت: جلسات مختلفی با طراحان و تولیدكنندگان برای ایجاد همگرایی برگزار كرده ایم. باید زمینه هایی را به وجود بیاوریم تا طرح های طراحان داخلی توسط تولید كنندگان دیده، خریده و تولید شود. با فرصتی كه برای تولیدات داخلی ایجاد شده، تولیدكنندگان پارچه ما می توانند تولیدات با كیفیتی ارائه نمایند و طراحان نیز با الهام از داشته های فرهنگی و باوری خودمان به سمت تولید پوشاكی بروند كه نه تنها نیاز همه گروه های جامعه را تامین كنند، بلكه گام های بلندی در خلق برند پوشاك ایرانی اسلامی و صادرات پوشاك فاخر ایرانی بردارند.
شفاپور ایجاد اشتغال پایدار و گسترده برای طراحان و فعالان عرصه مد را از اهداف مهم برنامه های خود برشمرد و اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها و ایونت ها می تواند كمك شایان توجهی به دیده شدن طرح های مغفول طراحان با استعداد كشورمان و برقراری ارتباط بین طراحان و تولید كنندگان باشد بر همین مبنا نیز تلاش نموده ایم در نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در همین راستا گام برداریم. از همه فعالان عرصه مد و لباس برای حضور در نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر دعوت می كنم. هنرمندان برای طرح های جدید خود حتما كد شیما را كه به معنای ثبت مالكیت معنوی طرحشان به نام خودشان است، دریافت نمایند. چون دریافت این كد برای حضور حرفه ای آنها در عرصه مد حائز اهمیت می باشد.
دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس درانتها از پررنگ ترشدن بخش عفاف و حجاب و بافت های سنتی در جشنواره فجر آگاهی داد و اظهار داشت: جشنواره امسال متفاوت تر از جشنواره های دوره های قبل خواهد بود و من از همه هنرمندان فعال در عرصه مد و لباس و از همه تلاشگران این عرصه می خواهم در راه اعتلای هنر فاخر پوشاك ایرانی اسلامی به كارگروه مد و لباس كمك كنند.


منبع:

1398/10/30
16:20:31
5.0 / 5
4096
تگهای خبر: جشن , جشنواره , خرید , سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی