بازگشت بخش بانوان و اضافه شدن گروه های كودك

مقایسه آماری جشنواره موسیقی فجر در ۲ سال

مقایسه آماری جشنواره موسیقی فجر در ۲ سال دست و هنر: سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با افزایش تعداد اجراها نسبت به سال گذشته، با 90 اجرا در 6 سالن هم راه است.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، جدول سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اعلام گردید تا تكلیف اجراهایی كه تا ۱۷ روز دیگر روی صحنه می روند مشخص شود.
بر این اساس جشنواره سی و پنجم با پنج اجرای بیشتر نسبت به سال گذشته، طی ۹ روز انجام می شود. شروع رسمی جشنواره از ۲۴ بهمن ماه است اما ۲۳ بهمن ماه هم دو اجرا در بخش پاپ جشنواره در سالن میلاد نمایشگاه انجام خواهد شد. همانطور كه در آخرین روز و همزمان با اختتامیه هم بخش پاپ در این سالن، در دو سانس اجرا خواهد داشت.
سالن هایی كه پذیرای جشنواره سی و پنجم هستند نسبت به سال قبل با كاهش همراه بوده است؛ در جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر، سالن ایوان شمس هر شب ساعت ۱۹ اجرا داشت كه امسال كلا از فهرست سالن های برگزاركننده حذف گردیده است.
از طرفی سالن سوره حوزه هنری كه سال قبل در یك سانس اجرا داشت، امسال با اضافه شدن یك سانس دیگر، ساعت های ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ۲۱ و ۳۰ دقیقه پذیرای گروه های مختلف همچون گروه های موسیقی نواحی خواهد بود.
ضمن اینكه برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان همانند سال های گذشته در دوبخش بخش موسیقی دستگاهی و موسیقی نواحی و همین طور برگزیدگان جشنواره نوای خرم در این سالن اجرا دارند.
در جشنواره سال قبل بخش بانوان حذف شده بود كه انتقادهای بسیاری را هم به همراه داشت اما امسال با اضافه شدن گروه های بانوان به جشنواره موسیقی، در سالن نیاوران پنج گروه به روی صحنه می روند.
در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گروه های كودك و نوجوان هم حضور دارند كه دو گروه اركستر پارس ناصر نظر و سودابه سالم در این ردیف قرار می گیرند.
سال قبل خانه سینما هم در مشاركت و همراهی با جشنواره موسیقی، پخش فیلم های مستند را برعهده داشت كه با نگاهی به جدول امسال بنظر می رسد این بخش حذف شده باشد.
از دیگر تفاوت های جشنواره امسال با سی و چهارمین دوره، تغییر سانس اجراها در برج آزادی است كه از ۱۹ به ۲۱ و ۳۰ دقیقه تغییر كرده است.
در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر هفت گروه و هنرمند در بخش بین الملل به اجرا می پردازند كه به كشورهای بلژیك، فرانسه، ایتالیا، تركمنستان و اتریش (دو گروه) تعلق دارند.
ضمن اینكه اركستر سمفونیك صداوسیما با رهبری آرش امینی، اركستر سمفونیك تهران (نصیر حیدریان)، اركستر ملی ایران به رهبری سهراب كاشف در تالار وحدت اجرا دارند.
رستاك به سرپرستی سیامك سپهری، خنیاگران مهر (بهزاد عبدی) و كر اردیبهشت به سرپرستی حمید عسكری همچون گروه هایی هستند كه امسال و سال قبل در جریان جشنواره خموسیقی فجر اجرا داشته و دارند.
در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر تعداد خوانندگان حوزه پاپ به ۱۰ نفر می رسد و بعضی از آنها نیز در دو سانس به روی صحنه خواهند رفت. تعداد هنرمندان در سال قبل به ۹ نفر می رسید كه در ساعاتی مشابه در دو سانس و در برج میلاد اجرا كردند.
برمبنای جدول انتشار یافته، اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در روز اول اسفند ماه خواهد بود.
ضمن اینكه بلیط فروشی ها بوسیله دو سایت تیوال‎ ‎‏و پارس بلیت انجام می شود كه سال قبل بوسیله ایران كنسرت و 3670 انجام شد.
منبع:

1398/11/07
20:45:29
5.0 / 5
4061
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی