شفاپور مطرح كرد؛

طراحان مدولباس درجه بندی می شوند

طراحان مدولباس درجه بندی می شوند به گزارش دست و هنر دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور از ارتقای فنی و درجه بندی توانمندی هنرمندان حوزه مد و لباس با برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت اطلاع داد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، سیده مرضیه شفاپور دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس، با حضور در پنجمین وركشاپ مد، مزون داری و برندسازی به گفتگو و تبادل نظر با طراحان، مزون داران، مدیران عامل برندهای پوشاك كشور و علاقه مندان به این حوزه پرداخت.
شفاپور با اشاره به برنامه هایی كه برای توسعه، رشد و اعتلای مد و لباس كشور دارد، اظهار داشت: امیدوارم با همكاری و هم فكری شما فارغ از مسائل سیاسی و با نگاهی تخصصی و حرفه ای به حوزه مد و لباس بتوانیم این حوزه را توسعه داده توانمندتر نماییم.
وی مساله آموزش را از مباحث مهمی برشمرد كه پس از بهمن ماه (اتمام جشنواره فجر) به صورت جدی آنرا پیگیری خواهد نمود و اضافه كرد: آموزش های كوتاه مدت و دراز مدت در دستور كار ما قرار داد. آموزش های كوتاه مدت برای افرادی كه تجربه عملی در حوزه مد و لباس دارند ولی تحصیلات آكادمیك ندارند، برگزار می گردد تا با كسب مدرك از این دوره ها بتوانیم درجه هنری به این گروه از هنرمندان اعطا نماییم.
دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس در ادامه اظهار داشت: آموزش های ضمن خدمت هم توسط گروه های متخصص به صورت وركشاپ برگزار می گردد و مدارك صادر شده برای شركت كنندگان در ارتقای فنی و درجه بندی توانمندی هنرمندان تأثیرگذار خواهد بود. تصمیم داریم این امكان را فراهم نماییم كه طراحان هم مانند سایر حرفه ها دارای درجه بندی و گرید تخصصی شوند كه یكی از شاخصهای ارتقای این گرید حضور و موفقیت طراحان در جشنواره های ملی خواهد بود.
شفاپور یكی دیگر از برنامه های خویش را برقراری ارتباط حرفه ای با خارج از كشور اعلام نمود و اظهار داشت: معتقد هستم اگر مقرر است در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم باید از توانمندی هنریمان در حوزه مد و لباس استفاده نماییم. تنها هنری كه می تواند در جهان امروز به حضور قوی ما در جهان منجر شود مد و لباس و استفاده از فرهنگ و پیشینه قوی ایرانی اسلامی در پوشاك است. تعاملاتی شكل گرفته كه بر مبنای آن طرح های برتر جشنواره های داخلی در رویدادهای مد كشورهای مختلف به نمایش در بیاید و گروه های منتخب خارجی هم به ایران دعوت شوند تا یك تعامل دوطرفه سودآور در این عرصه ایجاد شود.
وی در واكنش به انتقاد یكی از حاضران كه گفت «طراحان ما دستشان بسته است و نمی توانند آنگونه كه باید طرح های خویش را عرضه و به نمایش بگذارند»، اظهار داشت: من این مساله را قبول دارم اما نكته ای كه باید گفته شود این است كه خود طراحان ما باعث شدند این خلل در كار ایجاد شود. دو سال پیش نمایش زنده لباس (cat walk) اجرا می شد اما برخی اقدامات باعث لغو این برنامه ها شد.
شفاپور در انتها اظهار داشت: ما در یك كشور اسلامی زندگی می نماییم و باید تابع قانون و مقررات كشور باشیم. معتقدم طراح می تواند از نمایش زنده لباس بعنوان یك ابزار استفاده نماید. بر همین مبنا در حال رایزنی در اینباره و دریافت نظر مراجع تقلید و صاحب نظران هستم تا بتوانیم از این ابزار به نحو شایسته و قانون مدار استفاده نماییم. كه البته نیازمند همراهی قانونمند و قوی شما هستیم.

1398/11/08
09:13:41
5.0 / 5
3993
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی