آغاز جشنواره مد و لباس فجر در كرمانشاه

آغاز جشنواره مد و لباس فجر در كرمانشاه دست و هنر: پنجمین جشنواره مُد و لباس فجر، 15 بهمن در محل تالار وحدت كرمانشاه شروع به كار كرد.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، بهرام فاضلی مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه در حاشیه این جشنواره با اشاره به برگزاری پنجمین دوره این جشنواره در استان، اظهار داشت: در جشنواره مُد و لباس امسال ۱۰۰ اثر برگزیده طراحان لباس استان به نمایش درمی آید.
وی اضافه كرد: ۲۱۰ اثر طراحان به دبیرخانه جشنواره ارسال شده كه پس از بازنگری داوران در نهایت ۱۰۰ اثر برای نمایش در این جشنواره برگزیده شد.
فاضلی با اشاره به خاصیت های شاخص این جشنواره، اظهار داشت: یكی از خاصیت بارز این جشنواره استفاده از مفاهیم سنتی و آئینی و نیز مفاهلم ایرانی و اسلامی در طراحی لباس ها است و تاكید طراحان بر طراحی لباس باتوجه به ارزش های ایرانی و اسلامی است.
وی بومی بودن تولیدات و طرح های ارائه شده در این جشنواره را خاصیت دیگر آن برشمرد و اضافه كرد: خاصیت دیگر این جشنواره كه می توان از آن نام برد تلفیق طراحی های سنتی و بومی با طراحی های مدرن است كه باعث شده طرح هایی به دست آید كه هم مورد پسند نسل قدیم بوده و هم برای نسل جدید جذاب باشد.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه به برخی نوآوری طراحان این جشنواره اشاره نمود و اضافه كرد: امسال طرح های نو و خلاقانه بسیاری داشتیم كه یكی از آنها لباس چهارو است، طراحی این لباس به شكلی است كه می تواند به چهار شكل مختلف در آمده و در چهار جای مختلف استفاده گردد.
وی اضافه كرد: خلاقیت دیگر در طراحی لباس های این دوره جشنواره استفاده از ضایعات پارچه در طراحی لباس ها و نیز استفاده از برخی صنایع دستی مانند گلیم در دوخت لباس است.
فاضلی در ادامه با اشاره به پتانسیل های خوب استان در زمینه طراحی لباس اظهار داشت: متأسفانه بخش های اقتصادی و بخش اصناف استان و نیز تولیدكنندگان لباس آنطور كه باید پای كار نیستند كه از آنها درخواست داریم تا به این نمایشگاه آمده و با بازدید از كار طراحان استان، آنها را در تولید انبوه طرح ها خود یاری كنند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمانشاه اظهار نمود: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه این است كه تولیدات طراحان استان كه بسیار خلاقانه بوده و با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما قرابت دارد را به نمایش بگذاریم تا از این طریق بتوانیم زمینه برای برقراری پیوند بین طراحان و تولیدكنندگان پوشاك برقرار نماییم و بتوانیم این محصولات را به تولید انبوه برسانیم.
مظفر تیموری معاون هنری و سینمایی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حاشیه این جشنواره در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه این جشنواره سه روزه رقابتی میان طراحان، دوزندگان و خیاطان استان است، اظهار داشت: در روز نخست كارگاه آموزشی ویژه طراحان، دوزندگان و خیاطان برگزار شده و در روز دوم مسابقه زنده ای میان شركت كنندگان انجام می شود.
تیموری اشاره كرد: گروه های حاضر در جشنواره در این مسابقه به صورت زنده با یكدیگر به رقابت می پردازند و روز پایانی جشنواره (۱۸ بهمن) از گروه های اول تا سوم جشنواره تقدیر می شود.
وی اضافه كرد: در حاشیه این جشنواره نمایشگاه آثار طراحان استان نیز در محل تالار وحدت برای بازدید علاقمندان در نظر گرفته شده است.
تیموری اشاره كرد: هچنین در حاشیه این نمایشگاه هفت وركشاپ رایگان برای طراحان و دوزندگان استان در نظر گرفته شده كه ۱۵ و ۱۶ بهمن در محل تالار وحدت انجام می شود.


منبع:

1398/11/17
16:50:58
5.0 / 5
4237
تگهای خبر: آثار , آموزش , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی