دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

حضرت امام (ره) اسلام را در كشور متبلور كرد

حضرت امام (ره) اسلام را در كشور متبلور كرد به گزارش دست و هنر حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با اشاره به اینكه حضرت امام(ره) حس معیت الهی داشت، اضافه كرد: حضرت امام(ره) حس می كرد خداوند با اوست و از هیچ چیز نمی ترسید و در سخنرانی های گوناگون خود خصوصاً در بهشت زهرا با آن جملات طوفانی كه «من دولت تعیین می كنم، من تو دهن این دولت می زنم، من دولت تعیین می كنم، من به پشتیبانی این ملت، دولت تعیین می كنم» توانستند این حس معیت الهی را به ملت ایران تزریق كنند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری روز یكشنبه در سخنانی با تبریك ایام مبارك دهه فجر انقلاب اسلامی و با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی به حق انفجار نور بود، اظهار نمود: حضرت امام خمینی(ره) كاری كرد كه اسلام در این كشور متبلور شد و ما توانستیم جلوی بزرگترین قدرت های دنیا بایستیم و مقاومت نماییم.
وی تاكید كرد: بیرون كردن نظام ستمشاهی دستاورد بسیار بزرگی بود كه در طول ۱۰۰۰ سال قبل چنین تغییر و تحولی به اسم اسلام سابقه نداشته است.

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینكه حضرت امام(ره) حس معیت الهی داشت، اظهار داشت: حضرت امام(ره) حس می كرد خداوند با اوست و از هیچ چیز نمی ترسید و در سخنرانی های گوناگون خود خصوصاً در بهشت زهرا با آن جملات طوفانی كه«من دولت تعیین می كنم، من تو دهن این دولت می زنم، من دولت تعیین می كنم، من به پشتیبانی این ملت، دولت تعیین می كنم» توانستند این حس معیت الهی را به ملت ایران تزریق كنند و مردم هم نترسیدند و با دست های خالی جلوی تانك ها و مسلسل های رژیم طاغوت ایستادند و توانستند حكومت شاهنشاهی را سرنگون كنند، همه اینها با حس معیت الهی بود.
شهریاری با تاكید بر اینكه سرنگون كردن حكومتی كه سردمداران استكباری پشت سرش بودند، یك معجزه الهی بود، گفت: اسرائیل، آمریكا و خیلی از قدرت های استكباری حامی رژیم شاه بودند و حتی كشورهای منطقه نیز از او می ترسیدند اما امام با حس معیت الهی توانست این حكومت را سرنگون كند.
وی با اشاره به اینكه امام جز اسلام هیچ چیز مدنظرش نبود اضافه كرد: امام اسلامیت را برای ما به ارمغان آورد و شهرها، خیابان ها و مناظر ما پاك شدند و پاكی مظهر اسلامیت است.
دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاكید كرد: ارتباط قلبی كه میان حضرت امام(ره) و ملت ایران به وجود آمده پایدار می باشد و زائل نخواهد شد.
شهریاری با اشاره به اینكه هرچه داریم از حس معیت الهی حضرت امام(ره) است كه به بدنه اجتماع تزریق شد، اضافه كرد: ما توانستیم دشمن بعثی را نیز با این حس از مرزهای خود بیرون نماییم و در ادامه با درایت های مقام معظم رهبری نه تنها توانستیم مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی را محفوظ نگه داریم بلكه توانستیم این مرزها را به لب مرزهای دشمن برسانیم و امروز مقاومت ما در لب مرزهای فلسطین است و این با درایت مقام معظم رهبری محقق شد.
وی با اشاره به اینكه همواره مقام معظم رهبری بر حضور مردم در صحنه تاكید دارند اظهار نمود: با نظریه پردازی و تدبیر مقام معظم رهبری در حوزه نظام اسلامی، جمهوریت نظام در زمان ایشان عمق یافت و توسعه پیدا كرد.
منبع:

1398/11/20
14:03:23
5.0 / 5
4149
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی