نبرد با كرونا در نمایشگاه گردشگری تهران

نبرد با كرونا در نمایشگاه گردشگری تهران به گزارش دست و هنر سفیر چین در ایران و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به كمپین همدردی مردم ایران با چینی ها، به دنبال شیوع ویروس مرگبار كرونا پیوستند.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، كمپین «#ووهان ـ قوی ـ باش» از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی راه اندازی و در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران رونمایی گردید. بنری این كمپین حمایتی كه شعر سعدی «بنی آدم اعضای یكدیگرند/ كه در آفرینش ز یك گوهرند» و شعارهای «ووهان قوی باش» و «ویرس ها می میرند، مهربانی هرگز» روی آن به سه زبان فارسی، انگلیس و چینی نوشته شده، در این نمایشگاه قرار داده شده تا مردم بیشتری به آن بپیوندند. همزمان با رونمایی از این كمپین، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سایر معاونان اش، بعد از امضای این بنر، با همراهی سفیر چین در ایران، شعار «زنده باد ووهان» را به زبان چینی سر دادند.


مسلم شجاعی ـ دستیار ستادی دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری ـ به ایسنا می گوید: این كمپین با هدف همدردی و انتقال امید ایرانیان به مردم چین به راه افتاده است. در همین راستا بنری در نمایشگاه گردشگری نصب شده تا بازدیدكنندگان جملات امیدبخش و امضای خویش را در آن ثبت كنند. از سفیر چین در ایران هم دعوت شد تا در مراسم افتتاح این كمپین حضور داشته باشد، مردم با او عكس می گیرند و تصاویر و جملات خویش را در شبكه های اجتماعی به اشتراك می گذارند. این جریانی انسان دوستانه است برای انتقال روحیه و امید به مردم چین كه درگیر یك ویروس مرگبار شده اند.
وی افزود: بنر امضای مردم ایران در ادامه به چین فرستاده خواهد شد و با همكاری سفیر ایران در چین و دیگر مقامات آن كشور، در یكی از میدان های اصلی شهر «ووهان» ـ كانون انتشار ویروس كرونا ـ، نصب می شود.


شیوع ویروس كرونا كه هزمان با آغاز تعطیلات عید بهاره چینی ها تشدید شد، سفرهای خارجی آنها را تعطیل كرد. این جریان سبب شد خیلی از كشورها از توقف پروازها و سفر چینی ها متضرر شوند. چین بزرگترین صادركننده توریست به دیگر كشورها است كه بیشترین درآمد را در این بخش برای خیلی از كشورها همچون آمریكا، فرانسه، ژاپن، تایلند، كره جنوبی و استرالیا تولید می كند. ایران چند سالی است چین را در اولویت بازارهای هدف گردشگری قرار داده و با لغو یكطرفه ویزا برای اتباع این كشور، تلاش در بدست آوردن سهم بیشتری از بازار گردشگری این كشور داشت. سال قبل در عید بهاره چینی ها حدود ۱۷ هزار چینی به ایران سفر كرده بودند كه ایران امید داشت لغو روادید، حجم سفر چینی ها را به شكل قابل توجهی افزایش دهد اما شیوع ویروس كرونا و تعلیق پروازهای مستقیم بین دو كشور، سبب شد این برنامه فعلا متوقف شود. چینی ها در دو سال قبل یكی از مهم ترین بازدیدكنندگان خارجی نمایشگاه گردشگری تهران را تشكیل می دادند كه غیبت آنها در نمایشگاه سال جاری محسوس بود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گردشگری با اشاره به این وضعیت، اظهار داشت: مطمئنم چین می تواند این بیماری را كنترل كند و ما می توانیم به برنامه های گردشگری خود با این كشور بازگردیم.

1398/11/24
01:52:32
4473
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی