رئیس فراكسیون فرش و صنایع دستی مجلس:

مشكل بیمه ۵۰۰ هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی حل می گردد

مشكل بیمه ۵۰۰ هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی حل می گردد دست و هنر: رئیس فراكسیون فرش و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حداقل دغدغه هنرمندان بحث بیمه است. امیدواریم كه مشكل بیمه ۵۰۰ هزار نفر از صنعتگران برطرف و همینطور مالیات بر ارزش افزوده حذف شود.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، علی وقفچی رئیس فراكسیون فرش و صنایع دستی مجلس، ۲۷ دی ماه در نشست برنامه ریزی شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی اظهار داشت: ما در شرایط فعلی به فرهنگسازی جهانی برای رسیدن به صلح جهانی احتیاج داریم. خاطرات فرهنگی ما با فرش و صنایع دستی گره خورده و فرش ایرانی پاسپورت معنوی ما و افتخاری برای كشورمان، ایران است.
رئیس فراكسیون فرش و گردشگری مجلس شورای اسلامی درادامه بیان كرد: ما معتقدیم در آینده ای نه چندان دور منابع درآمدی كه امروز داریم كاسته می شود و هیچ چیز بهتر از گردشگری و صنایع دستی نمی تواند جایگزین نفت باشد. از این رو فراكسیون فرش و صنایع دستی را در مجلس شورای اسلامی تشكیل دادیم تا به مشكلات هنرمندان و صنعتگران در این زمینه رسیدگی نماییم.
وقفچی، فراكسیون فرش و صنایع دستی را بزرگترین فراكسیون مجلس دانست و اضافه كرد: سفیر بلژیك به ایران و به شهر زنجان آمده بود. ما با وی در میان گذاشتیم كه بزرگترین فراكسیون ما در مجلس به فرش و صنایع دستی بر می گردد.
وی توجه به صادرات را لازمه صنایع دستی دانست و اظهار داشت: ما باید محصولات صادرات محور تولید نماییم و بازار جهانی را در نظر بگیریم چون كه تولید بدون توجه به فروش و صادرات بی مفهوم است.
رئیس فراكسیون فرش و گردشگری مجلس شورای اسلامی همینطور نوید داد: مشكل ۵۰۰ هزار نفر از هنرمندان صنایع دستی در زمینه بیمه حل می گردد و این حداقل كاری است كه نمایندگان مجلس می توانند برای هنرمندان و صنعتگران بكنند. همینطور نمایندگان مجلس در طرح پشتیبانی از صنایع دستی به حذف مالیات بر ارزش افزوده اشاره و تكیه كردند امید به این طرح عملی شود.

1396/10/30
15:02:51
5.0 / 5
4986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی