انتشار ۳ كتاب از وولف، بارنز و محسن حمید

انتشار ۳ كتاب از وولف، بارنز و محسن حمید دست و هنر: ترجمه كتاب های «توی كثیف درون من» اثر محسن حمید، «كتاب مرگ» اثر جولین بارنز و «كتاب آزادی» نوشته ویرجینیا وولف منتشر گردید.


به گزارش دست و هنر به نقل از ایسنا، انتشارات كتاب تداعی با انتشار این سه كتاب فعالیت خودرا آغاز نموده است.
«توی كثیف درون من» نوشته محسن حمید با ترجمه احمد آل احمد در ۲۱۲ صفحه با قیمت ۳۹ هزار تومان در این نشر انتشار یافته است.
در معرفی این كتاب می خوانیم: این كتاب داستانی است بلند از محسن حمید نویسنده پاكستانی الاصل و جزء نامزدهای دریافت جایزه بوكر كه در ایران با رمان های «خروجی غربی» و «بنیادگرای ناراضی» شناخته شده است. این رمان در سال ۲۰۱۴ تالیف شده و از آن بعنوان نسخه جهانی شده رمان مشهور «گتسبی بزرگ» یاد می شود. منتقد نیویورك تایمز این رمان را بعنوان اثری كه محسن حمید را بعنوان یكی از خلاق ترین نویسندگان جهان معرفی كرده، ستوده است.
داستان «توی كثیف درون من» از زبان كودكی در محلات فقیر شهری در پاكستان آغاز می شود كه در راه موازی كسب شهرت و ثروت و نیز عشق به پیش می رود و اوست كه در نهایت بازنده هر دو می شود.


همین طور «كتاب مرگ» از جولین بارنز با ترجمه مینا وكیلی نژاد در ۱۱۷ صفحه با قیمت ۲۸ هزار تومان در نشر مورد اشاره انتشار یافته است.
در معرفی این كتاب آمده است: «كتاب مرگ» برگرفته از آثار مهم و برجسته بارنز و با موضوع مرگ است كه خواننده در این مجموعه به درك دقیق تر و سرراست تری از مفاهیم او دراین زمینه دست می یابد.
این اثر خلاصه ای است از كتاب «چیزی برای ترسیدن وجود ندارد» كه نویسنده در آن به بررسی دقیق نتیجه باورنكردنی و اجتناب ناپذیر زندگی می پردازد و همین طور بخش دیگری از این كتاب مروری است بر خاطرات خانواده بارنز كه مطالب آن از اثری با عنوان «سطوح زندگی» كه توصیفی است از ماجرای از دست دادن همسرش انتخاب شده است.


دیگر كتاب منتشرشده در نشر كتاب تداعی، «كتاب آزادی» نوشته ویرجینیا وولف با ترجمه سیمین ورسه كه در ۱۳۱ صفحه با قیمت ۳۰ هزار تومان راهی بازار شده است.
در معرفی ناشر از این كتاب عنوان شده است: «كتاب آزادی» با موضوع آزادی خصوصاً آزادی زنان است كه خواننده در این مجموعه به درك دقیق تر و سرراست تری از مفاهیم او دراین زمینه دست می یابد.
این اثر رهیافتی برای پاسخ به این پرسش است كه چرا باید نیمی از عمر را آزاد زندگی نماییم و نیمی دیگر را با خموشی از كنار زمین تماشا نماییم. در این مجموعه متقن و آینده نگر، ویرجینیا وولف با كمك قدرت رهایی بخش ذهن، ما را در سفری متحول كننده هدایت می كند. از پرده برداشتن از این كه چرا زنان از نوشتن منع می شدند و تحت چه شرایطی آزاد می شدند گرفته تا تسلی خاطر حاصل از گشت و گذار در خیابان ها در لندن در این كتاب گنجانده شده است. این مقاله ها و داستان ها وولف را در پرشورترین لحظات حیاتش نشان می دهند و جست وجوی آزادی را به شكل یكی از شاعرانه ترین ماجراهای زندگی تفسیر می كنند.


«كتاب آزادی» و «كتاب مرگ» از مجموعه Vintage Minis انتشارات پنگوئن انتخاب شده اند.
منبع:

1398/12/04
13:33:27
5.0 / 5
3598
تگهای خبر: آثار , سفر , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی