شماره ۱۴۰ نشریه زمزم منتشر گردید

شماره ۱۴۰ نشریه زمزم منتشر گردید به گزارش دست و هنر شماره 140 نشریه «زمزم» از جانب مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر گردید.


به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در شماره ۱۴۰ نشریه «زمزم»، اهمیت مطالعه در بین نوجوانان و تأثیری كه بر زندگی آنان دارد را در سرمقاله می خوانیم.
مقاله «روزهایی كه به پیروزی انجامید» همراه با مقدمه ای كامل درباب تلاش و وحدت مردم ایران در مبارزه مقابل استكبار، به معرفی دهه فجر برای نوجوانان اختصاص دارد.
داستان «میهمان ناخوانده»، یكی از نزدیكان امام خمینی(ره) با تعریف خاطره ای از ایشان، نحوه برخورد محبت آمیز امام را با حیوانات به ما نشان میدهد.
در این شماره از زمزم، بنا به روال همیشگی درباب پرداختن به مهارت های زندگی، نكاتی كاربردی در رابطه با مهارت دستیابی به تمركز و اهمیت آن در پیشبرد اهداف آموزشی دانش آموزان پرداخته است.
در مقاله تصویری «آداب معاشرت» با اشاره به تفاوت فرهنگ ها با مقدمه ای خواندنی و تصاویری جذاب به این تفاوت ها می پردازیم.
زمزم درباب معرفی آنچه از منظر این كتاب آسمانی مهم می باشد، در خلال آیاتی از قرآن كریم به آب، این مایه حیاتی پرداخته است. قصه ای از مثنوی مولوی با نام «پند گنجشك»، همراه با پیامی آموزنده به معرفی فرهنگ و ادب غنی ایران اختصاص دارد.
مطلب «سخنی با خدا» رازو نیازی زیباست با خداوند از زبان چند كودك و نوجوان، مقاله «چگونه پیروز شویم؟» با اشاره به آیه یازده از سوره رعد قرآن كریم، به این واقعیت می پردازد كه چگونه یك جامعه با عزم و اراده می تواند سرنوشت خود را تغییر دهد. داستان خواندنی «عكس تاریخی» خواننده را با برشی از تاریخ انقلاب اسلامی آشنا می كند.
رسالت آگاهی بخشی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در خصوص ترویج سبك زندگی اسلامی و معرفی اهل بیت(ع) در تولید نشریات بین المللی مورد تاكید بوده و بر همین مبنا زمزم ماهنامه ای است اجتماعی، فرهنگی و آموزشی با قدمت بیشتر از ۳۰ سال با محتوایی مربوط به امور نوجوانان كه با هدف طرح ابعاد گوناگون مسائل و موضوعات مربوط به نوجوانان، برمبنای آموزش الگوهای اسلامی زندگی مدرن و با نگاهی جهانی است.
گفتنی است؛ نسخه الكترونیك نشریات به همراه فایل Word آن بر روی سایت www.itfjournals.com در دسترس مخاطبین قرار گرفته است.1398/12/04
23:06:35
5.0 / 5
3694
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی