با اقتباس از داستان سلطان محمود و ایاز صورت می گیرد

تولید بازی رومیزی ایاز و یاران در كانون پرورش فكری

تولید بازی رومیزی ایاز و یاران در كانون پرورش فكری به گزارش دست و هنر بازی رومیزی ایاز و یاران بر مبنای داستانی از سلطان محمود و ایاز، طراحی و آماده تولید در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شده است.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، بازی رومیزی و کارتی برگرفته از آثار فاخر ادبیات کهن فارسی همچون مثنوی معنوی مولانا، منطق الطیر عطار نیشابوری، کلیله و دمنه، تاریخ بیهقی و… و همینطور ادبیات معاصر شامل آثار نیما یوشیج، حبیب یغمایی و… از جانب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طراحی شده است.
بازی رومیزی «ایاز و یاران» یکی از بازی های مجموعه «میز بازی ایرانی» است که از جانب عماد ارغند برای کودکان بالای هفت سال طراحی شده است.
مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون در مورد بازی «ایاز و یاران» اظهار داشت: این بازی که با الهام از داستان سلطان محمود و ایاز (خدمت گذار سلطان) طراحی شده، از نوع جمع آوری منابع است که هدف آن تقویت حل مساله، استدلال و پیشبینی است.

محسن حموله اضافه کرد: بازی «ایاز و یاران» از ۲ تا ۴ نفر قابل انجام است و صفحه آن متشکل از قطعات ریزی است که روی هر کدام ۲ تا ۳ حرف الفبا نوشته شده است.
او خاطرنشان کرد: این بازی در دو مرحله انجام می شود، مرحله اول بازیکنان باید تعداد حروف بیشتری نسبت به حریف خود جمع آوری کنند. زمانی که دیگر تکه ای برای جمع آوری نبود بازی وارد مرحله دوم می شود. در این مرحله بازیکنان مدت زمان محدودی را در اختیار دارند تا با حروف هایی که در مرحله اول جمع کرده اند کلمه و عبارت بسازند.
حموله همینطور اظهار داشت: هر چه کلمه و عبارت ها طولانی تر باشد امتیاز بازیکن هم بیشتر می شود. اما به ازای حروفی که استفاده نمی گردد بازیکنان امتیاز منفی هم می گیرند، پس باید در مرحله اول هوشمندانه حروف را جمع آوری کنند.
طراحی این بازی ها با الهام و اقتباس از داستان های ادبیات فارسی به سفارش اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۷ شروع شده است.


منبع:

1399/05/24
22:43:48
5.0 / 5
1900
تگهای خبر: آثار , بازی , سرگرمی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی