انتشار كتاب جِنابِ سُفال ، از سوی كانون پرورش فكری

چگونه با لوازم ساده عروسك های سفالی بسازیم؟

چگونه با لوازم ساده عروسك های سفالی بسازیم؟ دست و هنر: جِنابِ سُفال اثر فرزانه بابایی كتاب تازه ای از انتشارات كانون پرورش فكری است كه نوجوانان را با نحوه ساختن عروسك های سفالی با بهره گیری از لوازم ساده آشنا می كند.به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، در کتاب «جِنابِ سُفال» مخاطبان ۱۲+ سال (نونگاه) می آموزند که با قرار دادن ظرف های کوچک سفالی، مهره های رنگی، نخ، رنگ، چسب و… عروسک های خاص سفالی بسازند.
عکاسی مجموعه عروسک های سفالیِ را بهنام زهری سامیان بر عهده داشته است.
«عروسکی با آرزوهای سفالی»، «مریخی»، «کاغاذ»، «ماگاس»، «شاعر سفالی»، «قهرمان سفالی»، «سفالی با حس صورتی»، «پریٍ سفالی»، «ناخدایِ سفالی»، «لب پَر»، موطاطا» و «خواهران سفالی» عنوان عروسک های سفالی این کتاب هستند.
فرزانه بابایی در مقدمه این کتاب نوشته است: مدت ها بود که به سفال های کوچک فکر می کردم. گاهی با کمک رنگ ها و اشیا متفاوت آنها را به شکل های دیگری تبدیل می کردم، اما برایم کافی نبود. روزی در دفتر کار دوستم، تعداد زیادی ظرف کوچک سفالی دیدم. از همان موقع شروع کردم. پس از مدتی عروسک سفالی بامزه ای روی میز، مقابل ما ایستاده بود که نامش را «جِنابِ سُفال» گذاشتیم.
او در ادامه مقدمه آورده است: حضور جِنابِ سُفال آنقدر شادم کرد که تصمیم گرفتم شخصیت های بیشتری بسازم. هر عروسکی که ساخته می شد، فکرم گسترش بیشتری پیدا می کرد. مهارتم در ساخت بیش تر می شد و نگاهم وسیع تر. احساس می کردم دنیایم بزرگ تر شده و می توانم دنیایم را آن طور که دلم می خواهد، بسازم. با این کتاب می خواهم این دنیا را با کودکان و نوجوانان قسمت کنم.
علاقه مندان می توانند این کتاب ۳۶ صفحه ای را با قیمت ۱۳ هزار تومان از فروشگاه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور و فروشگاه های محصولات فرهنگی خریداری کنند.
کتاب «جِنابِ سُفال» با قطع خشتی، سه بار هم زمان به چاپ رسیده و شمارگان آن ۷ هزار و ۵۰۰ نسخه شده است.منبع:

1399/06/19
14:48:58
5.0 / 5
1719
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی