مدیركل سرگرمی های سازنده كانون پرورش فكری مطرح كرد؛

ضرورت شناخت استعدادهای خلاق در عرصه تولید ملی اسباب بازی

ضرورت شناخت استعدادهای خلاق در عرصه تولید ملی اسباب بازی محسن حموله یكی از دست آوردهای مهم رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی را شناسایی و پرورش استعدادهای خلاق در حوزه اسباب بازی و كمك به تولیدكنندگان برای بهره ‏مندی از طرح های ایرانی دانست.


به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، محسن حموله مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آئین معرفی برترین های سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی اظهار داشت: این رویداد با هدف گردهم آیی طراحان، تولیدکنندگان و صاحب نظران حوزه اقتصاد فرهنگ و بمنظور گفت و گو درباره ی ایده ها و طرح های نو در صنعت اسباب بازی انجام می شود.
وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۹ رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی با حضور صاحبان و دست اندرکاران این صنعت شروع شد تا فرصتی برای طراحان و ایده پردازان عرصه ی اسباب بازی فراهم گردد و در تعاملی سازنده، شاهد رشد، پویایی و بالندگی این صنعت باشیم.
حموله هم چنین تقویت ارتباطِ میان طراحان و ایده پردازان با تولیدکنندگان و فروشندگان اسباب بازی و حمایت و پشتیبانی از آنها و ایجاد بستری مناسب برای معرفی ایده های نوآورانه بمنظور سرمایه گذاری در این بخش را از اهداف برگزاری این رویداد برشمرد.
او اهداف دیگر رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی در این دوره را ترویج، توسعه و تشویق فرهنگ خلاقیت و فناوری مبتنی بر نوآوری، شناسایی ایده پردازان، نوآور و خلاق برای ایجاد تحول در این عرصه و بسترسازی برای همکاریهای مشترک میان تمام بخش های صنعت اسباب بازی ایران عنوان نمود.
مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد تصریح کرد: اسباب بازی که یکی از دغدغه های مهم امروز کشور است و متولیان این برنامه طی تعاملی چند ساله با دست اندرکاران این حوزه در بخش های مختلف صنعتی مبادرت به برگزاری این رویداد کردند تا آغازی بر پروسه تجاری سازی و اعتلای فرهنگ طراحی و باروری ایده های نو در این صنعت باشد.
وی در ادامه اشاره کرد اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعنوان یک مرکز شتاب دهنده، و پرورش ایده های نو همیشه حامی نوآوران حوزه سرگرمی های سازنده در کشور بوده است. ایده آزاد بازی های کامپیوتری، اتاق فرار و بازی های محیطی نیز این مجموعه در دست کارشناسی و برنامه ریزی است و بعد از تصویب نهایی فراخوان های آن به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون مشکلات صنفی صنعت اسباب بازی نداشتن اتحادیه مستقل، عدم استفاده از طرح‏ های ایرانی و خلاقانه در تولید اسباب‏ بازی را از دیگر چالش ‏های جدی این حوزه عنوان و ابراز امیدواری کرد با همراهی و همکاری فعالان این حوزه گام های پرشکوه تر و موثرتری برداشته شود.
حموله در آخر از مدیرعامل، معاون تولید، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و مدیر مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون، دبیر سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی، و تمامی ایده پردازان و دست اندرکاران این رویداد به خاطر همراهی های شان قدردانی کرد.
آئین معرفی و تجلیل از ۱۱ ایده پرداز برگزیده سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی با حضور ایده پردازان، طراحان و تولیدکنندگان اسباب بازی و مسؤولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب تهران اجرا شد.

1399/08/06
22:44:13
5.0 / 5
1404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی