پر رنگ شدن گفتمان سازی تولید در ششمین پله جشنواره فیروزه

پر رنگ شدن گفتمان سازی تولید در ششمین پله جشنواره فیروزه به گزارش دست و هنر دبیر ششمین جایزه کالاهای فرهنگی (فیروزه) با بیان برگزاری مجازی این دوره از جشنواره از امکان حضور گسترده تر تولیدکنندگان و کارآفرینان سراسر کشور در این رویداد فرهنگی اطلاع داد.


به گزارش دست و هنر به نقل از دبیرخانه جایزه فیروزه، علی فریدونی از روند ششمین دوره ی جشنواره اطلاع داد و اعلام نمود که مجازی شدن این دوره از جشنواره ظرفیت های جدیدی را برای تولیدکنندگان بوجود آورده است. برپایه گزارش های اعلام شده الان ۱۶ استان کشور در حال برگزاری جایزه کالاهای فرهنگی استانی هستند. به نقل از فریدونی همین ظرفیت سازی امکان حضور هنرمندان بیشتری را در جشنواره فیروزه فراهم آورده است: «در پنجمین دوره جشنواره با حمایت های صورت گرفته گفتمان سازی تولید و مصرف فرهنگی که از اهداف این جشنواره است در راه تازه ای قرار گرفت. بعد از حضور موفق استان های خوزستان، گلستان و سیستان و بلوچستان در سال ۹۸، الان ۱۶ استان درحال برگزاری جشنواره های استانی هستند." وی در پاسخ به این سؤال که آیا با این رویکرد امکان حضور هنرمندان سایر استان ها در جشنواره میسر است، اظهار داشت: " امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته سال آینده شاهد برگزاری جشنواره های استانی در کل کشور باشیم، اما الان تمامی هنرمندان سرتاسر ایران با بارگذاری آثار خود و تکمیل فرم های مربوطه امکان شرکت در جشنواره فیروزه را دارند. آن دسته از هنرمندانی که علاقه مند به شرکت در جشنواره های استانی هم هستند، تنها با بارگذاری آثارشان در درگاه اینترنتی جشنواره در جشنواره استانی و فیروزه شرکت خواهند کرد." این مقام مسؤول اهداف غایی برگزاری جشنواره استانی را شناسایی دقیق تر هنرمندان و تولیدکنندگان و حمایت های بیشتر از آنها اظهار داشت: " با این تصمیم میزان مشارکت هنرمندان بیشتر شده است و انگیزه ی حضور و معرفی آثار آنها قوت گرفته است. این در شرایطی است که پیش از این برخی هنرمندان به علت عدم دسترسی به جشنواره از ارسال آثار خود باز می ماندند، اما الان با مشارکت استان ها و بهره مندی از فضای مجازی امکان حضورپررنگ تر بوجود آمده است."

وی تصریح کرد که پوستر این جایزه و میزان جوایز اهدایی بزودی توسط رسانه ها اعلام خواهد شد. همینطور مقرر است مراسم اختتامیه این جشنواره به صورت مجازی در نیمه دوم اسفند برگزار گردد.


منبع:

1399/11/27
21:33:08
0.0 / 5
568
تگهای خبر: آثار , اینترنت , تولید , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی