وقتی شهید زین الدین، لیدرهای كف خیابان را به فرماندهان دلیر مبدل كرد

وقتی شهید زین الدین، لیدرهای كف خیابان را به فرماندهان دلیر مبدل كرد به گزارش دست و هنر قم استاد حوزه اظهار داشت: شهید زین الدین به فرمانداران شهرهایی که تحت نظر لشکر ۱۷ بودند نامه زد که لیدرهای کف خیابان تان را جمع کنید و به لشکر بیاورید، این فرمانداران تعجب کردند ولی مدل ایشان مدل تحول گرا بود و موفق هم شد؛ چونکه ایشان مخاطبان خویش را می شناخت.


حجت الاسلام والمسلمین خواجوی امروز در نشست دوره های مجازی دادگستری استان قم که در چارچوب همایش جوان تمدن ساز برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد انسان ها بر مبنای سامانه اندیشه ای است و برای هرگونه جامعه شناسی و تغییر در یک جامعه، باید به این مسئله دقت کنیم.
وی ادامه داد: امروزه بحث جنگ روانی، عملیات روانی و... وجود دارد، ولی مهم ترین عنصر، جنگ شناختی است، چونکه در جنگ شناختی، سامانه اندیشه ای فرد مورد هدف قرار می گیرد. امروزه برد با کسی است که ذهن فرد یا جامعه را تسخیر کند و بنابراین بدون هزینه، خود فرد هرگونه هزینه ای را متحمل میشود که این فکر پذیرفته شده را پیاده کند.
استاد حوزه بیان نمود: انسان هایی که می توانند تحول سازی مثبت و منفی انجام دهند افرادی هستند که توانایی دارند، فکر دیگران را به سمت فکری که خود پذیرفته اند، متمایل کنند. برخی در جامعه ما و در دهه های متمادی که از اول انقلاب فاصله گرفتیم این مسئله بهم ریخت. انقلاب ما ایدئولوژیک بود و در همان ابتدای انقلاب نیروهای خوش فکرما ترور شدند و بعد از جنگ افراد دیگر جای این افراد را گرفتند و خلأ فکری به شدت احساس شد.
حجت الاسلام والمسلمین خواجوی یادآورشد: بحران عرفان های کاذب در جامعه ما به شدت رشد کرده است. کل ماجرای فضای مجازی به این علت است که سامانه فکری مردم را متمایل کند. در ابتدا باید به صدمه شناسی مخاطب بپردازیم. در این حوزه نمره تفاضل وضعیت موجود و مطلوب در ابتدا به دست می آید. در جامعه ایران گرفتار مدیرانی هستیم که مدیر به مفهوم تحول آفرین نیستند ولی هنر آنها در برگزاری مراسم هستند.
وی بااشاره به اینکه مدیر تحول گرا، صبور است و می تواند تحول آفرینی کند، اضافه کرد: مدیر مراسم برگزار کن عموما نمی تواند این همه صبر داشته باشد. شهید چمران نمونه کامل یک مدیر تحول گرا بود. وی در لبنان از انسان های ضعیف، انسان هایی چون کوه ساخت و همین الگو را به جنگ هم آورد. شهید زین الدین به فرمانداران شهرهایی که تحت نظر لشکر ۱۷ بودند نامه زد که لیدرهای کف خیابان تان را جمع کنید و به لشکر بیاورید. این فرمانداران تعجب کردند ولی مدل ایشان مدل تحول گرا بود و موفق هم شد. چونکه ایشان مخاطبان خویش را می شناخت.
استاد حوزه بیان نمود: شهید زین الدین معتقد بود که کسی که می تواند کف خیابان های شهر خویش را مدیریت کند، ۵۰ درصد جوهره غیر اکتسابی مدیریتی را دارد و بنابراین بود که با آموزش های بسیار سریع آنها را به فرماندهان بزرگی مبدل کرد.
حجت الاسلام والمسلمین خواجوی یادآورشد: شهید آبشناسان نفر اول دوره رنجری در آمریکا بود. وقتی به تهران آمد تعدادی جوان موتور سوار حرفه ای را دید و از آنها استقبال کرد و همه این موتوری ها را به جبهه برد و به پیک های متبحر و استثنایی ایران در جنگ مبدل کرد.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب فلسفه اسلامی را مهم ترین عامل ساخت تمدن اسلامی می داند و بیان می کنند که این پایه باید در مهد کودک شکل بگیرد. وقتی سازمان عقلی یک کودک به شکل کودکانه شکل می گیرد در سال های آینده هیچ کسی نمی تواند روی او تأثیر بگذارد.
استاد حوزه بیان نمود: کار فنی فقها و فیلسوفان و عرفای ما بود که دین را سوار بر رسانه زمان کردند و از شعر و قصه و ادبیات هم استفاده کردند و دین را به خانه های مردم بردند و دین هم به ما منتقل شد. از این روی بود که بزرگترین شعرهای ما فیلسوف و عارف و فقیه هم بودند.
حجت الاسلام والمسلمین خواجوی یادآورشد: امروزه می توانیم در دبیرستان ها با شکل مناسب مطرح نماییم و بعد هم جواب آنرا می بینیم. متاسفانه بعضی از معلمان بدون اینکه بدانند، ذهن جوانان را از مباحث عقلی خالی می کنند و اگر این جایگاه شکل نگیرد دانش آموزان به خطا می افتند. اگر دوز مباحث عقلی کم شد این خلا باقی می ماند. وقتی جایگاه مباحث حس گرایی بیشتر شود و عقل گرایی کاهش پیدا کند، خروجی آن عرفان های کاذب می شود.
منبع:

1399/12/25
01:47:37
0.0 / 5
481
تگهای خبر: آموزش , مد , همایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی