ردیابی الكترونیكی گردشگران چاره ای برای دور زدن كرونا

ردیابی الكترونیكی گردشگران چاره ای برای دور زدن كرونا قبرس با ردیابی الکترونیکی گردشگران امیدوار است محدودیت های کرونا را دور زده و گردشگران را به این کشور بازگرداند.


مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری ـ با مرور تجربه برخی کشورها در دوران کرونا برای جذب گردشگری به مدل قبرس که بتازگی اجرا شده است، اشاره نمود و به ایسنا اظهار داشت: قبرس شمالی مدلی از سیاحت را با عنوان «گردشگری محدود» به گردشگران ارائه کرده که امکان می دهد بدون خروج از هتل، تعطیلات امن داشته باشند. در این مدل نظارت بر گردشگران توسط مچ بندهای الکترونیکی صورت خواهد گرفت. در نخستین پرواز چارتری سازمان یافته برای گردشگریِ محدود، ۱۵۱ مسافر به این شیوه به قبرس شمالی سفر کردند.
او اضافه کرد: این مدلی که در قبرس شمالی عنوان «مدار محدود» را گرفته است، در قالب پروژه «ایمن بمان» در سراسر کشور طراحی و اجرا شده است. در این مدل مچ بندهای الکترونیکی برای گردشگران استفاده می شود. درخواست جهت استفاده از مچ بند الکترونیکی برای مسافرانی که از مسیر هوایی وارد «لفکوشا»، پایتخت قبرس شمالی می شوند به وزارت بهداشت این جمهوری ارسال شده تا در آینده نزدیک اعمال شود.
عباسی افزود: گردشگران ورودی به قبرس شمالی پس از عبور از چک پلیس، به غرفه های مخصوص هدایت شده تا اپلیکیشنی را روی تلفن های همراه خود نصب و فرم های اطلاعات را تکمیل کنند. بعد از اتمام مراحل لازم، مچ بندها روی دست مسافران نصب می شود.
این کارشناس گردشگری اظهار داشت: مچ بندهای الکترونیکی مورد استفاده را می توان با برنامه هایی کنترل کرد که روی تلفن های هوشمند گردشگران نصب شده است. توریستهایی که با مچ بند الکترونیکی وارد قبرس شمالی می شوند به ازای هر دستبند مبلغ ۷۵۰ لیر پرداخت می کنند، اما در آخر قرنطینه ۳۵۰ لیر هزینه آن بازپرداخت می شود.
دولت قبرس قبل تر برای نجات اقتصاد گردشگری خود بسته های تشویقی دیگری طراحی نموده بود؛ در تابستان گذشته همزمان با شروع فصل سفر اعلام گردید اگر گردشگران در جریان سفر به قبرس به ویروس کرونا مبتلا شوند، هزینه اقامت، درمان و تغذیه آنها بازگردانده می شود و آنها فقط باید خرج بلیت برگشت و انتقال به فرودگاه را از جیب خودشان بدهند.
قبرس شمالی که با احتیاط مرزهایش را به روی برخی کشورها باز کرده، سال قبل بیمارستان یک صدتخت خوابه ای را بطور ویژه برای توریستهایی که معلوم شود به کرونا مبتلا هستند، اختصاص داد.
در سال ۲۰۱۹ سهم گردشگری از تولید ناخالص داخلی قبرس حدود ۱۵ درصد بود، بنا بر این دولت این کشور تلاش می کند گردشگران را باردیگر به قبرس برگرداند.
ردیابی الکترونیکی گردشگران طرحی است که همزمان با همه گیری کرونا در کشورهای دیگر همچون مالزی، سنگاپور، تایلند، عمان و عربستان (برای زائران) نیز تجربه شده است.1400/02/03
13:13:24
0.0 / 5
63
تگهای خبر: اقامت , تولید , سفر , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی