مدیر نمایشگاه رمضانی كریمه:

سامانه دائمی فروش محصولات عفاف و حجاب راه اندازی می شود

سامانه دائمی فروش محصولات عفاف و حجاب راه اندازی می شود سلیمانی اظهار داشت: نمایشگاه رمضانی کریمه مقرر است مبادرت به تاسیس سامانه دائمی فروش محصولات عفاف و حجاب کند تا تولیدکننده ها و مصرف کنندگان بتوانند در روزهای قرنطینه محصولات خودرا به آسانی عرضه کنند.به گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی نمایشگاه رمضانی کریمه، رضا سلیمانی مدیر این نمایشگاه با اشاره به تقاضای تولیدکنندگان بر دائمی شدن نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه سال قبل با هدف پشتیبانی از تولیدکنندگان پوشاک اسلامی لطمه دیده از شرایط کرونا با حضور ۱۰۰ برند فعال به کار خود ادامه داد و تا حالا بیش از هزار و ۵۰۰ کالای مورد نیاز یک بانو محجبه در این سایت بارگزاری شده است.
وی با اشاره به این مساله که hijab۹۹.ir سال قبل بعنوان نخستین و تخصصی ترین نمایشگاه مجازی حوزه پوشاک اسلامی کار خودرا شروع کرد، اظهار داشت: راه اندازی این سامانه کمک کرد عدالت توزیع کالاهای حجاب در کشور محقق و مشکل کمبود سکوی عرضه و نظام توزیع کاهش پیدا کند.
مدیر نمایشگاه رمضانی کریمه با اشاره به گستردگی خرید از همه۲۵ استان بوده است اضافه کرد: امسال روند بازدید و خرید آنلاین نسبت به سال قبل روند رو به رشدی داشته است و بازدید از سایت نسبت به زمان مشابه در سال قبل بالا رفته است.
رضا سلیمانی خاطر نشان ساخت: حجاب یکی از صنایع فرهنگی ماست که بعنوان کالاهای فرهنگی قرار نمی گیرند که به آن بعنوان یک کالای رقابتی در بازارهای جهانی نگاه شود. این نمایشگاه با دائمی شدن به کالاهای حجاب کمک نماید که در فهرست کالاهای فرهنگی قرار بگیرند.
وی با اشاره به نمایشگاه های پوشاک های اسلامی که در سراسر دنیا برگزار می گردد خاطر نشان ساخت: ایران جز کشور های مسلمانی است که هنوز نتوانسته آمد به شایستگی در این نمایشگاه ها حضور پیدا کند و ظرفیت های ایران در حوزه پوشاک اسلامی ناشناخته مانده است.
مدیر نمایشگاه رمضانی کریمه اشاره کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه گسترش ظرفیت های عفاف و حجاب در کشور، فرهنگ سازی پوشش های اسلامی، ترویج و معرفی پوشش های اسلامی مناسب و ایجاد انگاره های مناسب پوشش عفیفانه برای بانوان عفیف ایرانی و اسلامی است. نمایشگاه رمضانی کریمه در گام بعدی مبادرت به تاسیس سامانه دائمی فروش محصولات عفاف و حجاب می کند تا تولیدکننده ها و مصرف کنندگان بتوانند فارغ از مشکلات خرید فروش حضوری، محصولات خودرا حتی در وضعیت قرنطینه نیز عرضه و تهیه کنند.
وی اضافه کرد: ۳۰ درصد تولید کنندگان دغدغه مند با بنیه های ضعیف در وضعیت کرونا ورشکست شدند و شرایط موجود شرایط سختی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است و تعداد زیادی از آنها در حال ورشکستگی و تعطیلی کسب و کارشان هستند و در پی این اتفاق نیز تعداد زیادی از کارگران بیکار خواهند شد. این مهم نشان دهنده الزام دائمی شدن نمایشگاه است. یکی از نقاط ضعفی که در حوزه پوشاک اسلامی وجود داشت، استفاده حداقلی از محصولات فناورانه است که البته در سالهای اخیر پیشرفت های خوبی در این عرصه انجام شد.
این کارشناس حوزه مد و لباس با اشاره به این مساله که نمایشگاه رمضانی پوشاک اسلامی و نمایشگاه های بهاره دو رویداد مقطعی در حوزه پوشاک اسلامی است اظهار داشت: نمایشگاه مجازی به خریدار و فروشنده امکان خرید آسان و مناسب تر را می دهد و با نظارت هایی که نسبت به قیمت ها انجام می شود خریداران هم از خرید خود مطمئن تر هستند. این نمایشگاه در پنج بخش چادرهای مهمانی و اجتماع، مانتو و عبایای اسلامی، شال و روسری، لباس های کودک و نوجوانان و ملزومات حجاب است. برمبنای سند استراتژیک سامانه حجاب در این نمایشگاه، هر آنچه یک بانوی مسلمان بتواند در اجتماع از آن استفاده نماید، موجود است.
وی اشاره کرد: در این نمایشگاه اهتمام می شود، گام های موثری برای تعمیق الگوهای عفاف و حجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف کالای ایرانی و جایگزین کردن پوشش اسلامی ایرانی بجای پوشش نامتعارف بمنظور فعال سازی همه ظرفیت های موجود حوزه طراحی و تولید محصولات عفاف و حجاب برای ایجاد جهش در تولید کشور در وضعیت کرونائی و همین طور تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به سبک زندگی اسلامی ایرانی برداشته شود.

‎وی در آخر اشاره کرد: علاقه مندان می توانند تا ۲۴ اردیبهشت ماه و همزمان با عید سعید فطر با مراجعه به پایگاه اینترنتی نمایشگاه مجازی محصولات حجاب و عفاف رمضان ماه مبارک رمضان www.hijab۹۹.ir از محصولات شرکت های فعال حوزه حجاب و عفاف بازدید کنند

1400/02/29
12:49:55
0.0 / 5
327
تگهای خبر: اینترنت , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی