مختاری خبر داد:

ثبت نام ۱۰۴۰ اثر در هشتمین جشنواره ملی نقش تن پوش

ثبت نام ۱۰۴۰ اثر در هشتمین جشنواره ملی نقش تن پوش دبیر هشتمین جشنواره ملی نقش تن پوش همزمان با اختتام مهلت ارسال اثار، از استقبال گسترده مخاطبان و ثبت نام 1040 اثر در این دوره از جشنواره آگاهی داد.


به گزارش دست و هنر به نقل از مهر، امین مختاری دبیر هشتمین جشنواره ملی نقش تن پوش همزمان با اختتام مهلت ارسال اثار، از استقبال گسترده مخاطبان و ثبت نام ۱۰۴۰ اثر در این دوره از جشنواره آگاهی داد.

وی افزود: تعداد آثار دریافتی این دوره برای نخستین بار طی ادوار این جشنواره به ۱۰۰۰ اثر رسیده و نسبت به دوره قبل نیز از رشد ۵۰ درصدی برخوردار بوده که این استقبال با وجود شرایط ناشی از شیوع بیماری کوید ۱۹، نشان از انگیزه جامعه جوان و خلاق هنرمند نسبت به فعالیت هنری و اشتغال در این حوزه دارد.

دبیر جشنواره ملی نقش تن پوش ضمن ابراز امیدواری درباب افزایش سطح کیفی آثار جشنواره در این دوره، توضیح داد: برای دستیابی به کیفیت مطلوب اثار، در این دوره داوری دو مرحله ای تدارک دیده شده است. به این معنا که ابتدا آثار برای شرکت در نمایشگاه داوری اولیه می شوند. بعد از این مرحله مشاورانی از اساتید و هنرمندان برجسته به منتخبین مرحله اول جهت بهبود اجرای نهایی اثر معرفی خواهند شد. سپس پس از اجرای نهایی آثار داوری نهایی و انتخاب برگزیدگان جشنواره صورت خواهد پذیرفت.

وی در ادامه اضافه کرد: در صورت تمایل شرکت کننده منتخب داوری مرحله اول، او می تواند از مشاوره این اساتید بهره ببرد و دبیرخانه جشنواره تلاش نموده تا با بهره گیری از روش داوری دو مرحله ای و بهره گرفتن از نظرات متخصصان این رشته در جهت ارتقای کیفیت آثار جشنواره گام بردارد.

مختاری درباب مزایای این روش ابداعی دوره هشتم جشنواره اشاره کرد: با پیاده سازی این روش، ضمن ساماندهی مطلوب اثار رسیده به دبیرخانه؛ از تحمیل هزینه اضافی درباب اجرای اثر برای آن دسته از شرکت کنندگانی که به سبب کیفیت کمتر نسبت به بقیه آثار امکان ورود به نمایشگاه را پیدا نمی کنند، جلوگیری می شود.

دبیر جشنواره هشتم نقش تن پوش در مورد اعلام نتایج داوری اولیه اظهار داشت: طی روزهای ابتدایی خردادماه آتی، اسامی منتخبین داوری مرحله اول و زمان در نظر گرفته شده برای اجرای نهایی طرح ها اعلام خواهد شد. همین طور با این افراد از جانب دبیرخانه تماس گرفته می شود تا در صورت تمایل، به یکی از مشاورین جشنواره معرفی شوند.

هشتمین جشنواره نقش تن پوش به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر و با مشارکت اتحادیه پوشاک و حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانوده، معاونت فرهنگی وزارت علوم، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، دانشگاه ها و دانشکده های هنری، ستاد فناوری های نرم و هویت ساز و به دبیری امین مختاری در مرداد۱۴۰۰ انجام خواهد شد.

1400/03/01
22:12:22
0.0 / 5
380
تگهای خبر: آثار , جشن , جشنواره , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی