مركز گسترش سینمای مستند و تجربی برای استانها چه برنامه ای دارد ؟

مركز گسترش سینمای مستند و تجربی برای استانها چه برنامه ای دارد ؟ دست و هنر: مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در نشست با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها اصرار کرد مرکز گسترش با پشتیبانی از سینماگران استانی به دنبال ارتقای سطح مستندسازی در مناطق مختلف است.


به گزارش دست و هنر به نقل از واحد ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در نشستی که به همت معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی برگزار شد، محمد حمیدی مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اظهار داشت: از سال 98 در مرکز به این نتیجه رسیدیم که ساز و کارها در حوزه پشتیبانی از تولیدات مشترک استانی نیاز به تغییر دارد. در شکلی که طراحی نموده و به آن رسیدیم فضایی فراهم شده که مستندسازان هر استان با طرح های مربوط به منطقه خود، بتوانند با مرکز، تولید مشترک داشته باشند. بدین سبب نقش اداره کل های فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان در معرفی مستندسازان و ارتباط آنها با مرکز پررنگ تر شده است.


حمیدی مقدم افزود: باتوجه به برنامه ریزی ها و حمایت های تازه، 180 طرح از اداره کل ها به مرکز رسید و از بین آنها 45 طرح در شورا بررسی و تصویب گردید. هدف از این طرح، همگرایی بیشتر و رفع موانع تولید بین مرکز و استان هاست. ما اهمیت خاصی برای استانها، جوانان و مستندسازان فعال در مراکز قائل هستیم و امیدواریم بتوانیم با پشتیبانی از آنها در تولید و عرضه آثارشان، استعدادهای تازه ای را به سینمای مستند معرفی نماییم.


او اظهار داشت: فیلمسازان بومی هر استان، می توانند با نگاه خود درباره مسائل، آداب، رسوم و اقلیم خود فیلم بسازند و این، چشم اندازی زیبا از ایران امروز برابر چشمان مخاطبان سینمای مستند قرار می دهد.


مدیر عامل مرکز گسترش اضافه کرد: عدالت تولید و عدالت نمایشی از اولویت ها و دغدغه های ماست. همانطور که اصرار داریم تقسیم منابع عادلانه صورت بگیرد و تولید در سراسر ایران رونق داشته باشد، اصرار داریم که نمایش و عرضه هم متحول شده و در آن شرایطی برابر برای همه فیلمسازان سینمای مستند برقرار شود. برگزاری چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» بصورت آنلاین، تجربه ای موفق در ایجاد فضای مشترک برای فیلمسازان تهران و سینماگران استانی در یک بازه زمانی بود. امسال و در پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» می کوشیم با برگزاری فیزیکی و آنلاین در کنار هم، این تجربه را بسط دهیم.


حمیدی مقدم اظهار داشت: تمرکززدایی از پایتخت و توجه به مطالبات هنرمندان استانی از اهداف و برنامه های مرکز گسترش است. تاسیس خانه های مستند یکی از این برنامه هاست که اجرائی شده است. خانه های مستند می تواند نقطه تبلوریک حرکت فرهنگی در جهت ارتقا دانش سینمای مستند در استانها باشد و قسمتی از نیاز دوستداران سینمای مستند را تامین کند.


در این جلسه علاوه بر مدیران کل ارشاد استانها، معاونان و حامد شکیبانیا معاون مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، عباس اسدالهی معاون اداری، مالی و حقوقی، مجید رحیمی مدیر تحقیقات و پژوهش، هومن مرادی کرمانی و حمید عاشقعلی کارشناسان مرکز حضور داشتند.
منبع:

1400/04/23
11:28:41
0.0 / 5
231
تگهای خبر: آثار , اقلیم , تولید , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی