در راستای آمادگی شركت كنندگان در هكاتون 1400 برگزار می شود؛

مدرسه انستیتو ملی بازی سازی برای بازی های جدی شناختی

مدرسه انستیتو ملی بازی سازی برای بازی های جدی شناختی مدیر انستیتو ملی بازی سازی از برگزاری مدرسه بازی های جدی شناختی برای توانمندسازی شرکت کنندگان در بخش هکاتون یک هزار و چهارصد آگاهی دادبه گزارش دست و هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی های کامپیوتری، مدیر انستیتو ملی بازی سازی از برگزاری مدرسه بازی های جدی شناختی برای توانمندسازی شرکت کنندگان در بخش هکاتون 1400 آگاهی داد و اعلام کردکه این مدرسه تلاش می کند تا با مرور مقدمات و اصول فنی و شناختی در ساخت یک بازی جدی شناختی، شرکت کنندگان هکاتون را برای تولید پروتوتایپی از یک بازی شناختی آماده کند.
پنجمین دوره جایزه بازی های جدی که این روزها با تلاش دبیرخانه آن درحال فراهم کردن مقدمات برگزاری اش است در گامی مهم فراخوان دعوت به ثبت نام در مدرسه بازی های جدی شناختی را که مقرر است با همکاری انستیتو ملی بازی سازی بصورت آنلاین برگزار شود، منتشر نمود. همانطور که قبل از این و در فراخوان اولیه جایزه بازی های جدی 1400 اعلام شده بود، هکاتون این دفعه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و با موضوع «توانمندسازی و استعدادیابی با رویکرد شناختی» برگزار می گردد و ستاد از برگزیدگان خود در قالب جوایز نقدی و تسهیلات حمایت خواهدنمود.
به جز این، بنیاد ملی نخبگان هم با به رسمیت شناختن هکاتون در طرح شهید بابایی، به برگزیدگان حائزشرایط خود امتیاز فعالیت نخبگی اعطا خواهدنمود و شرکت کنندگان می توانند از فرصت دریافت این امتیاز بهره مند شوند.
در کنار این دو، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی هم حامی هکاتون است و این سه در کنار هم بیش از 100 میلیون تومان جایزه نقدی بعلاوه تسهیلات تجاری سازی متنوع به برندگان اهدا می کنند.
مدرسه ای برای آمادگی ساخت بازی های جدی شناختی
اما یک تفاوت عمده بین این دوره و دوره های قبلی، برگزاری مدرسه بازی های جدی شناختی برای توانمندسازی شرکت کنندگان در هکاتون بصورت آنلاین است. این مدرسه تلاش می کند تا با مرور مقدمات و اصول فنی و شناختی در ساخت یک بازی جدی شناختی، شرکت کنندگان هکاتون را برای تولید پروتوتایپی از یک بازی شناختی آماده کند. گفتنی است که شرکت در این کارگاه ها پیش شرط حضور در هکاتون جهت استفاده از امتیاز فعالیت نخبگی است. دروس ارائه شده مدرسه در سه بخش دوره های فنی، دوره های شناختی و مباحث تکمیلی به شرح جدول زیر برگزار خواهند شد:
بخش
عنوان دوره
مدرس
شرح
فنی
آموزش برنامه‎نویسی با موتور یونیتی (Game Programming with Unity)
مهندس بهزاد خورسند
مقدمات و مفاهیم برنامه نویسی با موتور یونیتی و نحوه ساخت بازی
آموزش طراحی بازی
مهندس امیر محمدرضایی
مقدمات و مفاهیم طراحی بازی، طراحی UX/UI و نحوه طراحی بازی
شناختی
مقدمه ای بر مفاهیم علوم شناختی
دکتر محمود تلخابی
پیش از شروع کارگاه های تخصصی، ارائه مقدمه ای در مورد مفاهیم علوم شناختی قبل از شروع بخش شناختی مدرسه
عملکردهای شناختی و طراحی بازی
دکتر تارا رضاپور
مرور مولفه های شناختی و نحوه به کارگیری آنها در طراحی بازی
بازی های شناختی: سنجش و ارتقا
دکتر محمد رستمی
نحوه ارزیابی عملکردهای شناختی و ارتقای آنها
تجربه ساخت یک بازی شناختی ایرانی
دکتر هادی مرادی
مروری بر تجربه ساخت یک بازی شناختی ایرانی
مباحث تکمیلی
آنچه بنیاد ملی نخبگان از شما می خواهد
رضا گلشن مهرجردی
بحث در مورد خواسته ها و انتظارات بنیاد ملی نخبگان از ساخت بازی در امتداد استعدادیابی
طراحی بازی های جدی، به مثابه یک کسب وکار
کاوه یزدی فرد
مرور مفاهیم کلیدی تجاری سازی و بوم کسب وکار

چطور در مدرسه و هکاتون ثبت نام کنیم؟
امکان ثبت نام در کارگاه های این مدرسه هم به شکل فردی و هم تیمی وجود دارد. اما حضور حداقل یک فرد از تیم ها در همه کارگاه ها الزامی است.
برای ثبت نام در مدرسه اول از اینجا در هکاتون ثبت نام نمایید و بعد با لینکی که در انتهای فرم ثبت نام ارائه شده و ضمنا برای شما ایمیل هم می شود برای ثبت نام در مدرسه اقدام کنید.
اگر می خواهید فقط در کارگاه های آموزشی شرکت کنید، نیازی به تکمیل فرم ثبت نام در هکاتون نیست و برای دریافت لینک مستقیم شرکت در کارگاه ها با شماره 88310222-021 داخلی 415 تماس بگیرید یا با ایمیل serious.games.prize@gmail.com در ارتباط باشید.
هزینه ثبت نام جهت شرکت در مدرسه بصورت فردی یا تیمی، مجموعا مبلغ 1.000.000 ریال است و علاقه مندان تا اختتام مردادماه 1400 فرصت دارند تا در این کارگاه ها ثبت نام کنند. شروع کارگاه ها از چهارم شهریورماه و روزهای پنجشنبه و جمعه خواهد بود. زمان دقیق کارگاه ها متعاقبا اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

1400/05/23
21:57:57
0.0 / 5
212
تگهای خبر: آموزش , بازی , تولید , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
دست و هنر
dastohonar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دست و هنر محفوظ است

دست و هنر

هنر و صنایع دستی